Niazgah نیازگاه

واگذاری سند۸۰۰ قطعه زمین توسط بنیاد مستضعفان به محرومان خراسان جنوبی

واگذاری سند۸۰۰ قطعه زمین توسط بنیاد مستضعفان به محرومان خراسان جنوبی

سازمان اموال و املاك بنیاد مستضعفان با اشاره به تحقق وعده رئیس بنیاد مستضعفان در مسافرت به خراسان جنوبی، از واگذاری سند زمین بیش از 800 منزل مسكونی از طرف بنیاد مستضعفان به ساكنان محروم این استان آگاهی داد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید صولت مرتضوی در تشریح جزئیات آن اظهار نمود: به دنبال سفر اواخر سال قبل رئیس بنیاد مستضعفان، به استان خراسان جنوبی و شهرستان «درمیان» و قرار گرفتن این شهرستان در فهرست مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان، مصوباتی برای حل مشکلات مردم این شهرستان انجام شد که یکی از مصوبات این سفر، حل مشکل مردم این شهرستان برای دریافت اسناد منازلشان بود.

رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان افزود: در مسافرت رئیس بنیاد مستضعفان به خراسان جنوبی و شهرستان درمیان، با دستور صادر شده از طرف فتاح، مقرر شد این مشکل به سرعت برطرف شود که خوشبختانه، با پیگیری های انجام شده، بخش عمده ای از مشکلات اسناد منازل مسکونی اهالی این شهرستان، حل و فصل شد.

وی با اشاره به نحوه واگذای اسناد منازل مسکونی اهالی این شهرستان اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که از سال ها قبل وجود داشت، واگذاری اسناد منازل مسکونی اهالی شهر اسدیه بود و با توجه به این که بخش اعظمی از اراضی این شهر متعلق به وابستگان پهلوی بود و بعد از آن، در تملک بنیاد مستضعفان قرار گرفته بود، از دهه ۸۰، واگذاری اسناد این منازل به ساکنان آنها طی سه مرحله شروع شد.

مرتضوی اشاره کرد: به دنبال این تصمیم، واگذاری سند بیش از ۵۰۰ منزل مسکونی کلید خورد که در جریان اجرای این تصمیم، موانعی وجود داشت که در مسافرت چند ماه گذشته رئیس بنیاد مستضعفان به این شهرستان، با طرح مشکلات، دستور تسریع در واگذاری ها صادر شد.

وی افزود: همین طور در مسافرت رئیس بنیاد مستضعفان به این شهرستان، مصوب شد فهرست کاملی از اسناد زمین های متعلق به وابستگان پهلوی که هنوز اسنادشان به ساکنان این منطقه واگذار نشده، تهیه و به سرعت مقدمات واگذاری این اسناد از طرف بنیاد مستضعفان صورت گیرد.

بگفته رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان، علاوه بر این موارد، بیش از ۳۰۰ فقره اسناد منازل مسکونی ساکنان ۴ روستای حجت آباد، طاغان، نازدشت و مختاران نیز به اهالی این ۴ روستا واگذار شده است.

مرتضوی در آخر اشاره کرد: علاوه بر این موارد، به دنبال دستور رئیس بنیاد مستضعفان، زمینی معادل ۶۲۰۰ متر مربع به دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی بمنظور توسعه بیمارستان خاتم الانبیاء شهرستان درمیان واگذار شد.


1399/06/30
21:58:35
5.0 / 5
1604
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی