Niazgah نیازگاه
نایب رییس كمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران در گفت وگو با نیازگاه:

وعده های غیر واقع بینانه نامزدها، سفره های مردم را كوچكتر می كند

وعده های غیر واقع بینانه نامزدها، سفره های مردم را كوچكتر می كند

به گزارش نیازگاه نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران با اشاره به وعده های غیرواقع بینانه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت:  هر اقدامی بدون تامین مالی مناسب و مشخص نبودن منبع آن منجر به کوچک تر شدن سفره مردم شده و فشار اقتصادی بیشتری را به جامعه تحمیل می کند.


به گزارش روز شنبه ایرنا، با نزدیک شدن به روز انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، بازار تبلیغات درحال داغ شدن است و برخی نامزدها با هدف جلب آرا، بجای ارائه برنامه های واقع بینانه مبادرت به طرح شعارهای عوام گرایانه و تخریب گسترده دولت کرده اند.
در این راستا، اتهامات و ادعاهای دروغی نسبت عملکرد دولت مطرح شده و اهتمام در وارونه نشان دادن واقعیات دارند.
نخستین مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در روز شنبه (۱۵خردادماه) با موضوع اقتصادی و طرح برنامه های نامزدها برگزار و اطلاعات و آماری از طرف برخی نامزدها اعلام گردید که اغلب این آمار در نقد عملکرد دولت های یازدهم و دوازدهم بود.
«عباس آرگون» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: وعده هایی که در مناظرات و تبلیغات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری اعلام می شود باید با واقعیت های امروز اقتصادی جامعه همخوان بوده و محل تامین مالی آن مشخص باشد.
وی با اعلان اینکه حفظ وضعیت موجود باید در اولویت اقدامات اقتصادی قرار بگیرد، اشاره کرد: دولت آینده باید قبل از هر اقدامی از افزایش نرخ تورم فعلی و کاهش بیشتر قدرت خرید مردم و ارزش پول ملی پیشگیری کند، برای اینکه این مساله مقدم بر اقداماتی مانند افزایش یارانه است که شرایط اقتصادی نامناسب تری را به دنبال دارد.
نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران اشاره کرد: هر اقدامی بدون تامین مالی مناسب و مشخص نبودن منبع آن منجر به کوچک تر شدن سفره مردم می شود و فشار اقتصادی بیشتری را به جامعه تحمیل می کند.
وی به نکات مطرح شده در مناظرات انتخاباتی سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اشاره کرده و اضافه کرد: اعلام گردید که تامین مالی دولت دوازدهم از بازار سرمایه ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بوده در صورتیکه کمی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از فروش دارایی ها به کسب درآمد دولت در این بخش کمک کرد.
وی با اعلان اینکه برمبنای قانون، دولت می تواند از بازار بورس و سرمایه تامین مالی کند، اشاره کرد: مشکل از جایی شروع شد که این بازار بدون حمایت و پشتوانه به حال خود رها گردید و افرادی که وارد آن شده بودند خسارت بسیاری را متحمل شدند.
نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران درباب وعده های مالیاتی گفت: مالیات قسمتی از کشور که دارای شفافیت اقتصادی هستند، بطور منظم پرداخت می شود، اما برای فرارهای مالیاتی باید نظام جامعی استقرار یابد تا شاهد پوشش مالیاتی تمام بخش های موجود در کشور باشیم.
وی با تاکید بر این که بیش از وعده کاهش، عدالت مالیاتی مورد اهمیت قرار دارد، اشاره کرد: برمبنای آمارها میلیارد ها تومان کالا بصورت قاچاق وارد یا صادر می شود که هیچ منبع مشخصی برای دریافت مالیات یا پرداخت حقوق دولتی آن وجود ندارد که با برنامه ریزی مناسب باید مانع این روند شد.
آرگون با اشاره به برنامه ها و پژوهش های ارائه شده از طرف کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، گفت: چرا تمام افراد باید در صدر قوه مجریه قرار بگیرند تا اقدامات لازم و موثر در کشور را انجام دهند.
وی اضافه کرد: تمام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در یک کشور، می توانند در یک گروه قرار بگیرند و با همکاری و کمک به منتخب ریاست دولت سیزدهم مشکلات جامعه را با توسعه صادراتی، افزایش قدرت خرید، افزایش اشتغال و رشد اقتصادی حل کنند.
به گفته آرگون، باید ساختار معیار و سنجشی ایجاد شود تا در آخر هر دولت، وعده های انتخاباتی ارزیابی و میزان وعده های محقق شده مشخص شود، تنها در این صورت است که صداقت، شفافیت و پاسخگویی اولویت برنامه های هر نامزد قرار خواهد گرفت.
نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران اشاره کرد: مطالبه گری از وعده های انتخاباتی در هر دوره ریاست جمهوری سبب می شود که سخنان نامزدها برای ستاندن رای بیشتر به واقعیت نزدیک تر شود.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، و دومین مناظره روز سه شنبه (۱۸ خردادماه) با موضوعات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از شبکه اول سیما بصورت زنده پخش گردید. سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۲۸ خردادماه برگزار می گردد.منبع:

1400/03/23
10:18:03
5.0 / 5
370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی