Niazgah نیازگاه

پنج طرح فرودگاهی و بندرگاهی در كیش تكمیل می شود

پنج طرح فرودگاهی و بندرگاهی در كیش تكمیل می شود

به گزارش نیازگاه معاون برنامه ریزی شرکت توسعه فرودگاه و بنادر کیش اظهار داشت: تا اختتام ماموریت دولت تدبیر و امید پنج طرح فرودگاهی و بندرگاهی در این جزیره افتتاح و به بهره برداری می ‎رسد.


سید وحید ناظمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این طرح ها شامل توسعه و بهسازی باند جنوبی، ساختمان امنیت پرواز و ساختمان پلیس و ایزولاسیون سقف فرودگاه و سیستم اعلام و اطفا حریق پیشرفته بندرگاه تجاری است.
وی با اعلان اینکه برای اجرای این طرح ها در مجموع یک هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است اضافه کرد: بهسازی باند جنوبی فرودگاه با یک هزار میلیارد ریال بیشترین سهم را از این اعتبارات داشته و سیستم اعلام و اطفا حریق پیشرفته بندگار تجاری با ۲۰۰ میلیارد ریال در رتبه بعدی قرار دارد.
ناظمی اضافه کرد: توسعه و بهسازی باند جنوبی فرودگاه کیش با اهمیت ترین طرح در حال اجرای این شرکت است که اکنون با یک هزار میلیارد ریال اعتبار در حال ادامه عملیات راه اندازی است که بعد از بهره برداری ظرفیت نشست و برخاست هواپیماها و پذیرش مسافر در این فرودگاه را ۲ برابر می افزاید.
وی اظهار داشت: همین طور با بهره برداری از این باند، هوانوردی باند فرودگاه بین اللملی کیش به F۴ بالاترین کلاس جهانی ارتقا پیدا کرده و امکان نشست و برخاست هواپیمای پهن پیکر ایر باس A۳۸۰ را خواهد داشت.
معاون برنامه ریزی شرکت توسعه فرودگاه و بنادر کیش تصریح کرد: برای ساختمان امنیت پرواز ۱۰۰ میلیارد ریال، ایزولاسیون سقف فرودگاه ۱۰۰ میلیارد ریال و ساختمان پلیس فرودگاه نیز ۷۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.
وی گفت: ساختمان پلیس در زمینی به مساحت ۷۵۰ متر مربع راه اندازی شده که اکنون از پیشرفت فیزیکی نزدیک به ۱۰۰ درصد برخوردار بوده و ساختمان امنیت پرواز که در زمینی به مساحت ۷۵۰ متر مربع تا خرداد ماه تمام می شود.
معاون برنامه ریزی شرکت توسعه فرودگاه و بنادر کیش اضافه کرد: طرح اعلام و اطفای حریق بندر کیش نیز اکنون با ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام بوده که تا کنون برای اجرای آن علاوه بر راه اندازی مخزن های یک هزار متر مکعبی حدود ۱۰ کیلومتر نیز خط لوله اجرا شده است.
وی اضافه کرد: عملکرد این سامانه به نحوی است که بعد از درک حریق توسط دتکتورها و یا بعد از فشار دادن شاسی اعلام حریق، ضمن اعلام به مرکز آتش نشانی، عملیات اطفاء، بسته به نوع آن بصورت خودکار شروع به کار خواهدنمود.
ناظمی اظهار داشت: ایزولاسیون سقف فرودگاه کیش از دیگر طرح های نیمه تمام بوده که تا اختتام دولت تدبیر و امید بهره برداری از آنها برنامه ریزی شده است که در این طرح سقف فرودگاه به همراه ساختمان های هواشناسی و آتش نشانی بهسازی می شود.
براساس آمارهای سازمان هواپیمایی کشور، فرودگاه جزیره کیش درانجام پروازهای داخلی در رده سوم کشوری قرار دارد و ظرفیت پذیرش سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر را دارد.
هم حالا ۱۶ شرکت هواپیمایی درجزیره کیش فعالیت می نمایند و روزانه حدود ۶۰ پرواز ورودی و خروجی به ۱۵ شهر کشورمان انجام می شود.
کیش دارای چهار بندر شامل بندر تجاری با ۲۰ اسکله عمومی، نفتی و مسافری، بندر صیادی میرمهنا با چهار اسکله شناور، بندر تدارکاتی چارک و بندر پشتیبان با ۱۰ اسکله است.
جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۸ کیلومتری سرزمین اصلی و در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.منبع:

1400/01/28
09:34:10
5.0 / 5
620
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی