Niazgah نیازگاه
مدیركل امور اقتصادی و دارایی یزد:

ثبت نام در سجام برای دریافت سود، نقل و انتقال سهام عدالت لازم است

ثبت نام در سجام برای دریافت سود، نقل و انتقال سهام عدالت لازم است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد اظهار داشت: لازمه دریافت سود، نقل و انتقال سهام عدالت منوط به ثبت نام در سامانه سجام است و افراد حائز شرایط باید به نشانی اsejam.ir رجوع کنند.


به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی یزد، علی نمازی اضافه کرد: دارندگان سهام عدالت که در اجرای طرح آزادسازی سهام روش غیرمستقیم را در سهامداری انتخاب کردند باید در سامانه ثبت نام کنند.
وی اضافه کرد: از مجموع ۶۲۰ هزار نفر سهامدار استان، ۴۵۰ هزار نفر روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند و سهامدار شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان هستند و در روش غیرمستقیم، مدیریت سهام توسط شرکت سرمایه گذاری استان انجام می شود؛ اما در روش مستقیم، فرد سهامدار خودش مدیریت سهام را بر عهده دارد.
وی با تکیه بر حضور فعال و مشارکت حداکثری سهامداران در مجمع عمومی که به شکل الکترونیکی برگزار می گردد افزود: تابحال ۶۵ درصد سهامداران از راه سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجامی شدند که این افراد می توانند در جلسه مجمع عمومی شرکت نمایند.
وی از سهامدارانی که تابحال در سامانه سجام نام نویسی نکردند خواست که نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام نمایند تا امکان حضور در مجامع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام استان برای آنها فراهم گردد.
به گفته مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد بر مبنای آخرین تصمیم شورایعالی بورس و اوراق بهادار، مجامع عمومی شرکتهای مورد اشاره از نیمه دوم اردیبهشت تا نیمه اول خرداد ماه سال جاری که تاریخ دقیق آن متعاقبا اعلام می شود، برگزار و مهلت زمانی ثبت نام متقاضیان عضویت در هیات مدیره از ۱۸ تا ۲۸ فروردین ماه به مدت ۱۰ روز تعیین شد.
وی اظهارکرد: سهامدارانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کردند و یا افرادی که سهام شرکت سرمایه گذاری استان یزد با نماد « وسیزد» را از بازار سرمایه خریداری کردند و متقاضی عضویت در هیات مدیره این شرکت هستند می توانند با رفتن به سامانه ستان به آدرس setan.seo.ir نسبت به نام نویسی اقدام نمایند.
نمازی اضافه کرد: سهام شرکت سرمایه گذاری یزد افزون بر هشت هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شد که برای مدیریت این حجم از سرمایه لازم است افراد متخصص، کاردان، آشنا به مسایل اقتصادی داخلی و بین المللی و بازار سرمایه که دارای مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی در رشته های مرتبط و سابقه فعالیت اقتصادی هستند احساس مسئولیت و برای عضویت در هیات مدیره این شرکت ثبت نام کنند.
جمعیت استان یزد هم اکنون حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است.


1400/01/26
11:55:13
5.0 / 5
673
تگهای خبر: اقتصاد , اوراق , بازار , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی