Niazgah نیازگاه
رییس كل بانك مركزی:

اخبار آزادسازی منابع ایران حقیقت ندارد

اخبار آزادسازی منابع ایران حقیقت ندارد

به گزارش نیازگاه رئیس کل بانک مرکزی با اعلان اینکه اظهارات افراد غیر مسئول در مورد منابع ایران در بانکهای خارجی سندیت ندارد، اظهار داشت: چند ماه است که بازار ارز ثبات نسبی به خود گرفته که حاصل تلاش مضاعف بانک مرکزی در این حوزه و همراهی صادرکنندگان و چشم انداز بهتر اقتصاد ایران است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: چند ماه است که بازار ارز ثبات نسبی به خود گرفته است که حاصل تلاش مضاعف بانک مرکزی در این حوزه و همراهی صادر کنندگان و چشم انداز بهتر اقتصاد ایران است.
وی اضافه کرد: این روزها اشخاص مختلفی راجع به ارزهای ایران در بانکهای خارجی و سرنوشت آنها اظهار نظر و اطلاع رسانی می کنند. از آنجایی که اطلاعات مربوط به این منابع و وضعیت آنها در اختیار بانک مرکزی است، اظهارات افراد غیر مسئول در این مورد سندیت ندارد.
همتی افزود: بانک مرکزی سیاست ها و برنامه های تامین ارز خودرا همانند ماه های گذشته، برمبنای ارزهای در دسترس و بدون تکیه بر منابع مسدودی تنظیم کرده است. طبعا دسترسی به این منابع قدرت بازار سازی بانک مرکزی را افزایش خواهد داد.
رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد که گزارش اخیر صندوق بین المللی پول از تخمین میزان ذخایر ارزی بانک مرکزی، یک خطای فاحش و گزارشی غلط و ناشی از اطلاعات ناقص آنها است. انتشار یک تخمین اشتباه ازسوی صندوق، بدون ستاندن تایید از بانک مرکزی، همانند رفتار همراه با تبعیض آنها، زیبنده صندوق بین المللی پول نیست.
وی در آخر اظهار داشت: بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر منطقی و به طور تدریجی متناسب با عوامل مؤثر بر عرضه و تقاضای ارز در بازار ثانویه، این بازار را به سمت تعادل راهبری و مدیریت خواهدنمود.
منبع:

1400/01/24
21:09:47
5.0 / 5
740
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی