Niazgah نیازگاه
استاندار همدان:

سال قبل 25 هزار فرصت شغلی جدید در استان بوجود آمد

سال قبل 25 هزار فرصت شغلی جدید در استان بوجود آمد

به گزارش نیازگاه استاندار همدان اظهار داشت: بیشتر از ۲۵ هزار فرصت شغلی مولد و پایدار طی سال قبل با سرمایه گذاری افزون بر ۷ هزار میلیارد تومان در این استان بوجود آمده که این میزان حدود ۲۹ درصد بیشتر از سهمیه تعیین شده برای اشتغالزایی در سال ۹۹ است.


«سیدسعید شاهرخی» روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: میزان سرمایه گذاری سالانه در استان برپایه برنامه سه ساله توسعه ۵ هزار میلیارد تومان تعهد شده بود که سال قبل تنها در حوزه ایجاد و توسعه فرصت های شغلی بیشتر از ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
وی با تکیه بر اینکه استان همدان در سالهای اخیر شاهد جهشی چشم گیر در راه توسعه و پیشرفت بوده است، عنوان کرد: میانگین ایجاد فرصت های شغلی در سطح شهرستان های دهگانه استان همدان ۱۲۸ درصد است که فراتر از برنامه پیشبینی شده در برنامه توسعه استان است.
استاندار همدان ضمن اشاره به حمایت ویژه دولت تدبیر و امید از روند رشد و توسعه همه جانبه استان، خاطرنشان کرد: اقدامات قابل توجه و ماندگاری طی سال قبل در استان همدان انجام شده به نحوی که مسیر توسعه، رشد و پیشرفت استان برای سالهای آینده به خوبی ریل گذاری شده است.
نماینده عالی دولت در استان همدان تصریح کرد: در مجموع سال قبل بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان برای رشد و توسعه همه جانبه و پایدار این استان در بخش های مختلف رونق تولید، رشد اقتصادی و اشتغالزایی و تأمین و توسعه زیرساخت های رفاهی، بهداشتی و خدماتی سرمایه گذاری شده است.
شاهرخی اظهار داشت: این میزان سرمایه گذاری صرف اجرای ۶۳ پروژه بزرگ در جهت شعار محوری جهش تولید و با همکاری مشترک دولت و بخش خصوصی در استان همدان شده است.
وی عنوان کرد: از مجموع پروژه های بزرگ عمرانی استان همدان در سالجاری، ۲۷ درصد از حوزه کشاورزی، ۴۰ درصد در عرصه صنعت و معدن، ۱۶ درصد در بخش گردشگری و ۱۷ درصد هم در بخش خدمات اجرا شده است.
استاندار همدان خاطرنشان کرد: برپایه آمارها و شاخصهای رشد و توسعه، اقدامات پرارزش و قابل ملاحظه ای در چند سال گذشته همچون سال ۹۹ در این استان انجام شده بگونه ای که استان همدان تبدیل به یک کارگاه بزرگ عمرانی و سازندگی شده است.
شاهرخی عنوان کرد: موفقیت های بزرگی که طی این سال ها در استان همدان حاصل شده از آن جهت حایز اهمیت است که کشور در شرایط دشوار اقتصادی ناشی از فشار حداکثری دشمن، اعمال تحریم های ظالمانه و همینطور مشکلات ناشی از همه گیری ویروس منحوس کرونا قرار داشت.
استاندار همدان تصریح کرد: کوشش برای بهبود معیشت و وضعیت اقتصادی مردم، پشتیبانی از بخش تولید، ایجاد فرصت های شغلی پایدار و مولد برای جوانان و توجه به حفظ سلامت عمومی همچون اولویت های اصلی مدیریت اجرایی استان همدان امسال است که با توان مضاعف پیگیری خواهد شد.منبع:

1400/01/06
13:26:37
5.0 / 5
586
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی