Niazgah نیازگاه
دبیر انجمن خودروسازان ایران:

افزایش تعرفه واردات خودرو اشتباه است

افزایش تعرفه واردات خودرو اشتباه است

به گزارش نیازگاه دبیر انجمن خودروسازان ایران اظهار داشت: مسئولان نباید تعرفه واردات خودرو را افزایش می دادند و ما را هم باید از قیمت گذاری معاف کنند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران درمورد آزادسازی واردات خودرو در برنامه «گفت وگوی اقتصادی» تکان خوردن قیمت خودرو های وارداتی را مربوط به تصمیم مجلس دانست و اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفت که حقوق ورودی خودروی سواری به ۸۶ درصد برسد درصورتیکه این مساله قبلا در اختیار کمیسیون ماده یک بود و آنرا به دولت تفویض اختیار می کردند اما الان آقایان تعرفه را بالا بردند.
وی با تصریح بر اینکه این افزایش تعرفه در جهت پشتیبانی از حمایت صنعت داخلی نیست، اضافه کرد: تعرفه ها را به خاطر درآمدزایی دولت بالا بردند و همین موضوع بر قیمت خودروی وارداتی تأثیر می گذارد.
دبیر انجمن خودروسازان ایران اظهار داشت: مردم حق دارند که از انواع خودرو ها استفاده کنند و ما هم مخالف واردات خودرو به کشور نیستیم.
نعمت بخش با اعلان اینکه قیمت گذاری دستوری خودرو موجب زیان دهی خودروسازان و قطعه سازان شده اضافه کرد: در این شرایط نباید انتظار داشت که خودروی با کیفیتی تولید شود. ۸۶ درصد خودرو از قطعات تشکیل شده اما وقتی سودی نصیب قطعه ساز نمی گردد او هم ماشین آلات کهنه خودرا به روزرسانی نمی کند.
دبیر انجمن خودروسازان ایران در ادامه اظهارکرد: تقاضای ما از مسئولان این است که تعرفه را کاهش دهند اما ما را از قیمت گذاری معاف کنند.
وی با اعلان اینکه ۷۰ درصد ثبت نام کنندگان در این قرعه کشی ها سرمایه گذاران و دلالان هستند اضافه کرد: دولت با سرکوب مالی خودروسازان، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت توزیع می نماید.
نعمت بخش تصریح کرد: طبق مرکز مطالعات ایران خودرو و سایپا، هم اکنون نیاز واقعی جامعه باتوجه به کاهش قدرت خرید مردم بیشتر از ۸۰۰ هزار دستگاه نیست و بدین سبب هجوم برای خرید خودرو به سبب کمبود نبوده و به خاطر اختلاف قیمت و سود آنست.
دبیر انجمن خودروسازان ایران مطرح کرد: اگر خودرو در حاشیه بازار فروخته شود ظرف سه ماه قیمت خودرو کاهش می یابد و رانت و فساد و دلالی هم از این بازار حذف خواهدشد.
وی تاکید کرد: مسئولان نباید تعرفه واردات خودرو را افزایش می دادند بلکه باید اجازه دهند که با ارز ایرانیان خارج از کشور (ارزی که پولشویی نباشد) خودروی وارداتی وارد کشور شود تا خودروی داخلی هم ارزان شود و مطلب سوم هم اینکه ما را از قیمت گذاری معاف کنند.


منبع:

1399/12/26
13:08:09
0.0 / 5
807
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی