Niazgah نیازگاه

نرخ سود تسهیلات بانك توسعه و تجارت اكو به بانكهای ایرانی

نرخ سود تسهیلات بانك توسعه و تجارت اكو به بانكهای ایرانی

به گزارش نیازگاه نرخ سود تسهیلاتی که بانک توسعه و تجارت اکو به بانکهای ایرانی برای افزایش مبادلات تجاری بین کشورهای عضو اکو می پردازد، نوع کوتاه مدت و میان مدت این تسهیلات توسط بانک عامل متفاوت از نرخ سود قرارداد منعقده بانک عامل با بانک توسعه و تجارت اکو و نرخ سود  تسهیلات تأمین مالی پروژه ˮتوسط بانک اکو تعیین می شود.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، بانک توسعه و تجارت اکو برای افزایش مبادلات تجاری بین کشورهای عضو اکو بعد از امضای قرارداد، تسهیلاتی را از محل منابع خود در اختیار بانکهای ایرانی قرار می دهد تا نسبت به تأمین مالی فعالیتهای موردنظر بانک مذکور اقدام نمایند.
فعالیتهای مشمول دریافت تسهیلات بانک توسعه تجارت اکو شامل واردات از کشورهای عضو اکو و صادرات واحدهای صنعتی و تجاری به کشورهای عضو اکو و سایر کشورها، تولیدات، تجارت و عرضه خدمات از جانب شرکتهای تولیدی صنعتی، تجاری، کشاورزی و خدماتی کشورهای عضو اکو می شود.

روش های تأمین مالی واردات از جانب بانک توسعه و تجارت اکو شامل گشایش اعتبار استنادی، ثبت سفارش
برات وصولی اسنادی، حواله ارزی و پرداخت نقدی (پس از تایید مدیر عامل بانک) می شود.
همچنین، روش های تأمین مالی صادرات شامل اعطای تسهیلات در چارچوب اعتبار فروشنده (تسهیلات تأمین مالی پیش از حمل، تنزیل اسناد صادراتی مدت دار فروشنده ایرانی و اعطای تسهیلات در چارچوب اعتبار خریدار با رعایت آیین نامه تأمین مالی صادرات است.

طبق این گزارش، نوع ارز تسهیلات مذکور یورو است و بازپرداخت آنها هم باید برپایه ارز
مذکور صورت گیرد. در صورت عرضه تعهد از جانب مشتری در خصوص بازپرداخت تسهیلات با ارز یورو، پرداخت معادل آن به سایر ارزها با نظر بانک عامل بلامانع خواهد بود.

همچنین، اگر با وجود انعقاد قرارداد/تعهد پرداخت یوروئی، گشایش اعتبار با ارز دیگر صورت گیرد و یا بعد از گشایش اعتبار امکان پرداخت وجه اسناد با ارز مزبور (یورو) میسر نشود، معادل یوروئی آن باید با ارزهای مورد قبول بانک عامل به همراه سود و جریمه تاخیر احتمالی هر روز بازپرداخت از جانب مشتری پرداخت گردد.

از طرفی، نرخ سود تسهیلات کوتاه مدت و میان مدت پرداخت شده به مشتری توسط بانک عامل متفاوت از نرخ سود قرارداد منعقده بانک عامل با بانک توسعه و تجارت اکو است و نرخ سود تسهیلات تأمین مالی پروژه "توسط بانک اکو تعیین می شود.




منبع:

1399/12/02
23:01:24
0.0 / 5
803
تگهای خبر: افزایش , بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان نیازگاه
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی