Niazgah نیازگاه

بررسی نرخ دلار یك فصل

بررسی نرخ دلار یك فصل

بررسی میانگین نرخ دلار در پاییز امسال بیان کننده این است که قیمت فروش این ارز در بازار نسبت به تابستان سال جاری حدودا 23 درصد افزایش یافته است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در گزارشی نرخ فروش دلار در بازار بین بانکی و بازار آزاد در پاییز سال جاری را اعلام نموده که طبق آن در مهر ماه دلار در بازار بین بانکی معادل ۴۲۰۰ تومان فروخته می شد و در همین ماه این نوع ارز در بازار آزاد به قیمت ۲۹ هزار و ۲۴۳ تومان فروخته شده است.
علاوه براین، در آبان امسال نیز نرخ فروش دلار در بازار بین بانکی و بازار آزاد به ترتیب معادل ۴۲۰۰ و ۲۶ هزار و ۹۳۲ تومان بوده است.
همچنین، طبق این گزارش دلار در آذر ماه در بازار بین بانکی معادل ۴۲۰۰ تومان و در بازار آزاد به قیمت ۲۵ هزار و ۵۱۳ تومان فروخته شده است.
بنابراین، دلار در بازار بین بانکی با نرخ ۴۲۰۰ تومان و در بازار آزاد با میانگین نرخ ۲۷ هزار و ۲۲۹ تومان در پاییز سال جاری معامله شده است.
از آنجائیکه در تابستان سالجاری نرخ فروش دلار در بازار بین بانکی ۴۲۰۰ تومان و در بازار آزاد نیز بطور متوسط ۲۲ هزار و ۶۳۲ تومان بوده است، در مقایسه با پاییز امسال در بازار آزاد حدودا با ۲۳ درصد رشد روبه رو شده است.
علاوه براین، در طول این مدت نرخ این ارز در بازار بین بانکی نیز نسبت به تابستان سال جاری تغییری نکرده و ثابت مانده است.
همچنین، نرخ فروش دلار در مهرماه فصل پاییز بیشترین قیمت نسبت به ماه های دیگر این فصل را به خود دیده است.
1399/11/16
23:56:52
0.0 / 5
955
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی