Niazgah نیازگاه

عرضه آموزش مهارتی به بیشتر از ۶۰ هزار سرباز در ۹ ماهه سال جاری

عرضه آموزش مهارتی به بیشتر از ۶۰ هزار سرباز در ۹ ماهه سال جاری

مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ۹ ماهه سال جاری به ۶۳ هزار و ۵۰۷ سرباز آموزش های مهارتی ارائه نمود.


به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «حبیب عرفان منش» اضافه کرد: با برنامه ریزی انجام شده با وجود محدودیت های شیوع ویروس کرونا، سازمان آموزش فنی و حرفه ای توانسته است با همکاری قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح، برای آموزش مهارت به سربازان گام های مثبتی بردارد.
وی هدف از عرضه آموزش های مهارتی به سربازان را تأمین نیازهای نیروهای مسلح به کارکنان وظیفه ماهر و کمک به اشتغال پذیری و تسهیل برای ورود به بازار کار اعلام نمود.
عرفان منش اضافه کرد: تا آخر آذر ماه سالجاری ۶۳ هزار و ۵۰۷ نفر دوره معادل ۱۰ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۳۱۸ نفر ساعت آموزش مهارت در یگان های تحت امر ارتش جمهوری اسلامی (آجا)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی(سپاه)، نیروی انتظامی (ناجا) و کارگاه های زیرمجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح (ودجا) عرضه شده است.
وی خاطرنشان کرد: سربازان آجا، ۲۱ هزار و ۱۱۳ نفر دوره (معادل ۳ میلیون و۶۳۸ هزار و ۹۲۰ نفر ساعت)، سربازان ناجا، ۱۹ هزار و ۸۸۴ نفر دوره (معادل سه میلیون و ۱۴۳هزار و ۸۷۸ نفر ساعت)، سربازان سپاه، ۲۰هزار و ۳۶ نفر دوره (معادل ۳ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۱۵۹ نفرساعت)، سربازان ودجا، یک هزار و ۹۱۸ نفردوره (معادل۲۵۳ هزار و۳۷۹ نفرساعت ) و ۵۵۶ نفر دوره آموزش ( معادل ۱۰۰ هزار و ۹۸۲ نفر ساعت) در سایر بخش های مرتبط، آموزش مهارتی دریافت نمودند.
مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ادامه اظهار داشت: ۳۲ هزار و ۴۸۴ سرباز آموزش دیده در آزمون های سنجش مهارت شرکت کرده اند که ۱۱ هزار و ۲۱۹ نفر موفق شده اند در آزمون کتبی و نهایی(عملی) قبول شوند و بقیه سربازان در حال ورود به تشریفات سنجش مهارت هستند.
ایشان در ادامه اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۵۹۳ نفر سرباز هم در بدو ورود به خدمت سربازی، در آزمون ادواری سنجش مهارت شرکت کردند که تعداد ۲ هزار و ۱۳۴ نفر از این تعداد در آزمون نهایی قبول شده اند.
مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای ضمن اشاره به تنوع دوره های آموزشی اجرا شده برای سربازان چند نمونه از حرفه ها همچون متصدی خدمات حفاظتی و مراقبتی، پیرایشگر مردانه، کاربررایانه، تعمیر موتورخودروی بنزینی، آشپزی، سرویس و نگهداری خودرو، سیم کشی مدارهای پایه ساختمان (روکار و توکار)، لوله کش و نصاب وسایل بهداشتی، نانوایی نان سنتی، جوشکاری و عکاس دیجیتال را نام برد.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، با امضای قرارداد بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح مقرر شد در هر سال ۱۲۵ هزار نفر سرباز، مهارت لازم را فراگیرند، ازاین رو تا سه سال آینده سرباز بدون مهارت نخواهیم داشت.1399/11/11
21:37:41
0.0 / 5
850
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , بازار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی