Niazgah نیازگاه
از پنجم بهمن

تراكنش های بدون كد ملی یا شناسه ملی ممنوع

تراكنش های بدون كد ملی یا شناسه ملی ممنوع

نیازگاه: معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی از عدم پذیرش تراکنش های بدون کد ملی یا شناسه ملی از پنجم بهمن آگاهی داد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، مهران محرمیان با اشاره به این مساله که برای اشخاص حقیقی، «کد ملی» و برای اشخاص حقوقی، «شناسه ملی» آنها، «کد شهاب» قلمداد می شود، اشاره کرد: از پنجم بهمن امسال، تمام تراکنش های بدون کد شهاب در «ساتنا» برگشت می خورند. این اقدام تاثیری بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک ها و موسسات اعتباری موجود است، نخواهد داشت و فقط حساب ها و تراکنش هایی را که فاقد شناسه ملی هستند، متاثر خواهدنمود.
وی درباب شناسایی هویت تراکنش های بانکی اظهار داشت: در امتداد اجرای قانون از چند سال قبل به دنبال آن بودیم که از هویت تمام تراکنش های بانکی مطمئن شویم و بتوانیم از انجام تراکنش هایی که معین نیست به کدام شخص حقیقی یا حقوقی مربوط هستند، جلوگیری نماییم و دراین زمینه، تا حالا فعالیت ها و اقدامات زیادی خصوصاً در تعامل با سازمان ثبت احوال، سازمان ثبت شرکت ها، وزارت کشور و سایر نهادهای ذی ربط انجام شده است.
محرمیان با اعلان اینکه با زحمات همکاران در شبکه بانکی مقدمات اجرای کامل قانون فراهم گشته است، اشاره کرد: در صورتیکه تراکنش ساتنای هموطنان برگشت داده شد، می توانند مشکل را بوسیله بانک مبدا پیگیری و بانک موظف به راهنمایی و همکاری برای حل مشکل است.
معاون بانک مرکزی اشاره کرد: باتوجه به مهلت طولانی که برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود، زمان تعیین شده تمدید نخواهد شد.
منبع:

1399/10/23
23:51:01
0.0 / 5
973
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی