Niazgah نیازگاه
جهانگیری:

ایران وارد رشد اقتصادی مثبت شده است

ایران وارد رشد اقتصادی مثبت شده است

به گزارش نیازگاه ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: گرچه درآمدهای نفتی ایران کم شد اما با کارهای اقتصادی موثر هم اینک کشور وارد رشد اقتصادی مثبت شده است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا اسحاق جهانگیری عصر روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی با تعدادی از خیران، فعالان اقتصادی، احزاب و سمن های سیستان و بلوچستان اظهارداشت: دولت برای برداشتن هرچه سریعتر تحریم ها از دوش مردم ایران درنگ نمی کند.
وی بیان کرد: رئیس جمهوری آمریکا با افتضاحی که در کنگره این کشور رخ داد باید با پست خود خداحافظی کند.
معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: تحریم های ظالمانه سبب تاثیرات منفی بر زندگی مردم شده اما ملت ایران با صبوری این شرایط را تحمل کرده و توانسته ایستادگی کند.
وی افزود: آمریکایی ها با این شعار که ایران ۴۰ سالگی انقلاب را نمی بیند آغاز به وضع تحریم های گسترده کردند اما در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند.
جهانگیری اظهارداشت: مقامات جدید آمریکا مجبورند در مقابل صبوری و ایستادگی مردم ایران سر تعظیم فرود آوردند و به معاهده های بین المللی بازگردند.
وی با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور اظهار داشت: کادر بهداشت و درمان ما دراین زمینه به خوبی عمل کردند و مردم نیز همراهی مطلوبی در اجرای طرح های فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت های هوشمند کرونائی داشتند.
معاون اول رئیس جمهوری بیان کرد: همکاری مردم به ویژه در پیک اخیر ویروس کرونا در کشور سبب شد تا هم اینک در نقطه قابل قبولی قرار گیریم و روند مثبتی را طی نماییم.
وی اشاره کرد: ویروس کرونا سبب شد تا مدارس و دانشگاه های کشور از لحاظ فیزیکی تعطیل شوند اما آموزش مجازی شروع شد و با قدرت این روند ادامه پیدا خواهدنمود.
جهانگیری اشاره کرد: هم اینک بیش از ۱۳ میلیون کاربر عضو برنامه شاد شده اند و از آموزش های مجازی استفاده می کنند
وی اظهار داشت: بعضی از دانش آموزان به سبب وداشتن ابزار لازم از آموزش مجازی بی بهره اند که دراین زمینه فعالیت خیران همچون گذشته می تواند زمینه ساز برخورداری این دانش آموزان از ابزار آموزشی شود.

سیستان و بلوچستان قطب همبستگی ملی و مذهبی است
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت اقوام و مذاهب در ایران اسلامی بیان کرد: سیستان و بلوچستان قطب همبستگی ملی و مذهبی در کشور شمرده می شود.
وی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی سیستان و بلوچستان افزود: سواحل مکران بکی از بهترین چشم اندازه های توسعه را در آینده برای ایران، افغانستان و کشورهای حوزه آسیای میانه خواهد داشت.
جهانگیری همین طور با اشاره به طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری با لوله به دشت سیستان اظهارداشت: سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان با دلار قدیم در این طرح هزینه شده که با دلار جدید از ۲۰هزار میلیارد تومان هم بیشتر می شود.
وی بیان کرد: گرچه این طرح تکمیل شده اما برای بهره برداری از آن سازمان خاصی وجود ندارد که این مساله می تواند سبب لطمه به این طرح شود.

افزون بر ۷۹ درصد دانش آموزان کشور به صورت مجازی آموزش می بینند
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور نیز در این جلسه اظهارداشت: هم اینک افزون بر ۷۹درصد از دانش آموزان کشور بصورت مجازی آموزش می بینند.
سید جواد حسینی بیان کرد: با وجود اهمیت آموزش مجازی هم اینک ۳۰ درصد دانش آموزان یعنی حدود پنج میلیون دانش آموز از وسایل هوشمند آموزش بی بهره هستند.
وی اظهارداشت: طرح هدایت که اخیرا راه اندازی شده طرحی است که در آن وسایل کمک آموزشی همچون تبلت به دانش آموزان توسط خیرین اهدا می شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اظهار داشت: تا کنون در این طرح توانسته ایم ۱۳۵ هزار تبلت برای دانش آموزان فراهم نماییم که امروز پنج هزار تبلت به دانش آموزان سیستان و بلوجستان اهدا می شود.
وی اشاره کرد: باتوجه به شرایط کرونا و تاثیر آن بر روند آموزش سبب شده تا آموزش به صورت مجازی در حال پیگیری باشد.
منبع:

1399/10/18
23:22:04
0.0 / 5
1031
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی