Niazgah نیازگاه
بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار:

تعیین قیمت پرتقال شب عید در استان مبدا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان

تعیین قیمت پرتقال شب عید در استان مبدا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان

نیازگاه: کارگروه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم پرتقال شب عید را تحویل کف کامیون در استان مبدا 10 هزار و 500 تومان تصویب کرد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در صد و نوزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار با تصویب قیمت پرتقال تامسون شمال، تصمیماتی برای تنظیم بازار میوه اختتام سال گرفته شد.
در مصوبات کارگروه تنظیم بازار درباب وضعیت تنظیم بازار میوه ایام پایانی سال ۱۳۹۹ و نوروز ۱۴۰۰ آمده است: قیمت پیشنهادی کمیته ملی راهبری طرح تنظیم بازار برای خرید پرتقال تامسون شمال به ازای هر کیلوگرم ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان با لحاظ تمام هزینه های تبعی مانند شستشو، سورتینگ، سردخانه، حمل و نقل و بازرسی، تحویل کف کامیون در استان مبدا مطرح و مورد تصویب قرار گرفت و استان مازندران بعنوان استان تامین کننده پرتقال تامسون شمال و اتحادیه باغداران آن به صورت متمرکز نیز بعنوان مباشر تامین تعیین شد.
همچنین این ستاد درباب سیب درختی تصویب کرد که باتوجه به تعیین سقف پیشنهادی قیمت سیب درختی برای تامین این محصول در طرح تنظیم بازار، استان های مقصد به صورت غیرمتمرکز و در دامنه قیمتی اعلامی کمیته ملی راهبری نسبت به تامین با مباشران استان تولیدکننده اقدام نمایند.
تصمیمات کمیته ملی راهبری طرح تنظیم بازار میوه ایام پایانی سال جاری درباب قیمت خرید، ذخیره سازی، مباشر خرید و سازوکار اجرائی طرح تا اختتام اجرای آن بعنوان مصوبات کارگروه تنظیم بازار تلقی می شود.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، قبل از این «علیرضا رزم حسینی» وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام نموده است: شرایط تامین، تولید کالاها و اقلام مورد نیاز مردم مناسب می باشد و پیش بینی های لازم برای ذخیره سازی میوه شب عید و همین طور تشدید نظارت ها در روزهای پایانی سال انجام شده است.
به گفته وی، مردم نباید نگران افزایش قیمت ها در ماه های منتهی به سال و شب عید باشند که در همین راستا تمهیدات لازم اندیشیده شده است.منبع:

1399/10/15
00:48:48
0.0 / 5
1032
تگهای خبر: افزایش , بازار , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی