Niazgah نیازگاه
آصفری:

بودجه پیشنهادی دولت خوش بینانه نوشته شده است

بودجه پیشنهادی دولت خوش بینانه نوشته شده است

نیازگاه: نایب رییس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها اصرار کرد که بطور کلی لایحه بودجه 1400 خیلی خوش بینانه آماده شده است و باید با اصلاحات جدی منطقی تر شود.


محمد حسن آصفری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، بیان کرد: بطور کلی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ آنطور که باید به بحث اقتصاد مقاومتی توجه نشده است و از طرف دیگر فروش روزانه ۲/۵ میلیون بشکه نفت خیلی خوش بینانه است. همین طور به بحث استفاده از ارز دولتی بمنظور تامین کالاهای اساسی برای دهک های پایین جامعه توجه ویژه ای نشده است.
ایشان سپس اظهار نمود: در لایحه بودجه پایه های مالیاتی جدیدی تعریف نشده است. در حوزه خنثی سازی تحریم ها نیز آنطور که باید و شاید برنامه ریزی صورت نگرفته است. بطور کلی لایحه بودجه خیلی خوش بینانه است و باید منطقی تر شود.
نماینده مردم اراک در مجلس اشاره کرد: از طرف دیگر فروش اموال دولت در لایحه زیاد است و به صورتی اموال دولت در دست گروهی خاص که ثروتمند هستند، می افتد. این یک ایراد جدی است که باید رفع گردد. درباب بحث کرونا آنطوری که باید به جبران خسارت برای اصناف و مجموعه هایی که متضرر شده اند، توجه نشده است.
آصفری در آخر اشاره کرد: در بحث جداول نیز ما انتظار داشتیم بعضی از آنها حذف شود. چه جداول مربوط به نهادهای انقلابی و چه جداول مربوط به سازمان ها، ارگان ها و وزارتخانه ها هزینه بالایی را به کشور تحمیل می کند. از نظر بنده کلیات لایحه بودجه نیاز به اصلاحاتی دارد که باید بطور جد دنبال شود. مجلس در تصویب بودجه در کنار همکاری با دولت باید در نظر بگیرد که قسمتی از بودجه سال آتی را دولت جدید باید عملیاتی کند. فلذا باید همه تلاش را به کار گرفت تا بودجه ای منطقی و عاقلانه به تصویب برسد.
لایحه بودجه ۱۴۰۰ روز چهارشنبه ۱۲ آذر ماه تقدیم مجلس شد.
منبع:

1399/09/15
13:25:04
5.0 / 5
1026
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , دولت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی