Niazgah نیازگاه
نائب رئیس كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

نگاه سیاسی اتكا بر مساعدت های بین المللی باید تغییر داده شود

نگاه سیاسی اتكا بر مساعدت های بین المللی باید تغییر داده شود

لرستان نایب رییس كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: نگاه سیاسی غلطی كه در سالهای اخیر وجود داشته و متكی بر مساعدت های بین المللی بوده باید تغییر داده شود.


محمد خدابخشی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: یکی از مواردی که مقام معظم رهبری روی آن تاکید دارند در کنار جهش تولید، پشتیبانی از اقشار ضعیف جامعه است.
وی افزود: خوشبختانه در کمیسیون برنامه و بودجه و در وضعیت فعلی که نیاز بوده به اقشار ضعیف و دهک هایی که درآمد اندکی برای طرح تامین کالاهای اساسی دارند مصوب شد و شورای نگهبان نیز آنرا تایید و برای اجرا ابلاغ گردیده است.
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه درباب افزایش سرمایه گذاری دولتی و نهادهای عمومی، اظهار داشت: در جاهایی دیگر دولت و مجلس باید تلاش کنند و موانع را از سر راه منابع عمومی دولتی و غیر دولتی بردارند تا آنها بتوانند اثرگذاری بیشتری داشته باشند.

نگاه سیاسی اتکا بر مساعدت های بین المللی باید تغییر داده شود
خدابخشی بر خودباوری و اعتماد به مردم اصرار کرد و با اعلان اینکه نگاه سیاسی غلطی که در سالهای اخیر وجود داشته و متکی بر مساعدت های بین المللی بوده باید تغییر داده شود، اشاره کرد: توجه به مزیت های داخلی کشور تامین کننده عزت مردم ایران است.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی افزود: حتی اگر تحریم ها برداشته شود باید ابتدا متکی به خودمان باشیم و از ظرفیت داخل استفاده نمائیم.
وی اشاره کرد: در برنامه ششم توسعه دولت مکلف کردیم تا شبکه توزیع برق کشور را از شمال، جنوب، شرق و غرب توسعه دهد و این اختلاف دما و افقی که با کشورهای همسایه داریم مزیت نسبی برای ماست تا بتوانیم برق را صادر نماییم و این سیم های برق علاوه تامین امنیت برای کشور درآمدزایی دارد.

کشورمان مزیت های زیادی دارد و عزم و اراده جدی می طلبد
خدابخشی با تاکید براینکه کشورمان مزیت های زیادی دارد و عزم و اراده جدی می طلبد، بیان کرد: یکی از مشکلاتی که در کشور وجود دارد ضعف مدیریت و انفعال بعضی از مدیران است و در جاها و برخی دستگاه هم متاسفانه عمدا کم کاری و سنگ اندازی می کنند تا مشکلات بیشتر شود.
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: مطالعات آمایش سرزمین تلاش بر این است که با پشتوانه کارشناسی این سند تدوین شود و برخلاف این سند نمی توان در استانها سرمایه گذاری شود.
وی با اعلان اینکه در مناطقی از کشور که مزیت نسبی کشاورزی دارد تصمیماتی را وزارت نیرو می گیرد برای تخصیص آب و اینکه زمین های آبی آن منطقه چقدر است، اظهار داشت: لرستان با مزیت کشاورزی درصد زمین های آبی ۲۳ درصد است و این درحالیست متوسط کشوری ۴۷ درصد است و اگر لرستان را با مزیت نسبی کشاورزی می شناسیم سوالی که به ذهن متبادر می شود این است که وزارت نیرو زمانی روی آب تصمیم گیری می کند چرا در لرستان کم کاری کرده است.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: تصمیمات غلطی که پشتوانه کارشناسی ندارد از جانب مسئولین اجرائی و یا اعمال فشار برخی نماینده ها موجب می شود کشور بهم بریزد.

براساس مطالعات کارشناسی و مزیت های نسبی تصمیمات گرفته شود
خدابخشی با اعلان اینکه باید بر طبق مطالعات کارشناسی و مزیت های نسبی تصمیمات گرفته شود و نظام برنامه ریزی کشور به شکلی باشد که مناطق مختلف کشور دیده شود و پروسه توسعه متوازن باشد، اضافه کرد: هنگامی نظام برنامه ریزی هر منطقه را بر طبق مزیتش در نظر بگیرد چه دلیلی دارد نماینده برود لابی کند.
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اشاره کرد: هنگامی که بهه عنوان گفته می شود ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی شیبدار به باغات تبدیل گردد و کلی حکمی می آورند اما مناطق کشور مشخص نمی گردد اینجا زمینه ایجاد می شود که نماینده مجلس با لابی گری به نفع استان خود عمل کند.
وی تصریح کرد: برنامه ریزی توسعه نباید در سطح ملی متوقف باشد بلکه باید مناطق را ببیند و برنامه ریز منطقه ای منجر به بسته شدن لابی گری می شود.1399/09/13
12:13:50
5.0 / 5
1074
تگهای خبر: افزایش , بودجه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی