Niazgah نیازگاه

افتتاح آزادراه ۲ هزار میلیارد تومانی شرق اصفهان تا چند روز آینده

افتتاح آزادراه ۲ هزار میلیارد تومانی شرق اصفهان تا چند روز آینده

به گزارش نیازگاه معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح ابرپروژه آزادراهی كشور با عنوان آزادراه شرق اصفهان به ارزش روز ۲ هزار میلیارد تومان تا چند روز آینده اطلاع داد و اظهار داشت: تا آخر سال ۱۴۰۰ همه پروژه های ریلی، آزادراهی و بزرگراهی جهش تولید به بهره برداری خواهد رسید.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، «خیراله خادمی» روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت افتتاح آزادراه شرق اصفهان و راه آهن خواف هرات که در محل شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل زیربناهای کشور برگزار شد، اظهار داشت: ابر پروژه آزادراه شرق اصفهان به طول ۶۳ کیلومتر به احتمال زیاد روز پنج شنبه همین هفته با حضور رئیس جمهوری افتتاح می گردد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ارزش روز این پروژه ۲ هزار میلیارد تومان است و سرمایه گذار از سال ۹۵ تابحال هزار میلیارد تومان برای ساخت این آزادراه هزینه کرده است.
خادمی توضیح داد که سال ۹۵ این پروژه با حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی به سرمایه گذار جدید داده شد و نهایتا با تکمیل آن پس از ۱۰ سال وقفه این ابر پروژه آزادراهی افتتاح می شود.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل خبر داد: حالا ۳ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مسیر ریلی جدید درحال ساخت است که ۸ پروژه آن بعنوان پروژه های جهش تولید تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می گردد و الان در حال تکمیل آن هستیم.
وی اظهار داشت: هزار و ۳۴۵ کیلومتر آزادراه هم حالا درحال ساخت داریم که در غالب ۲۱ پروژه آزادراهی با اولویت ۹ پروژه جهش تولید به طول ۶۵۱ کیلومتر در حال ساخت است.
به گفته خادمی دولت تدبیر و امید حالا در بخش بزرگراهی نیز۷ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه درحال ساخت دارد که ۷۶۱ کیلومتر آن بعنوان پروژه های جهش تولید تا آخر سال ۱۴۰۰ احتمال بهره برداری دارد.
خادمی اضافه کرد: مجموع سرمایه گذاری روی پروژه های درحال اجرا ۲۵ هزار میلیارد تومان است که در ارتباط با تکمیل پروژه های ریلی، آزادراهی و بزرگراهی جهش تولید است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: رقم ۲۴ هزار میلیارد تومان با یوروی ۱۲ هزار تومانی برآورد شده است و تا آخر تکمیل پروژه های جهش تولید این رقم به ۳۵ هزار میلیارد تومان می رسد و نزدیک ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر به طول آزادراه ها مسیر ریلی و بزرگراه های کشور با تکمیل آن اضافه می شود.
این خبر تکمیل می شود.منبع:

1399/08/26
13:52:01
5.0 / 5
1204
تگهای خبر: بهره برداری , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی