Niazgah نیازگاه
در جلسه هیات دولت؛

روحانی: توهین به پیامبر(ص) اهانت به ارزش های انسانی است

روحانی: توهین به پیامبر(ص) اهانت به ارزش های انسانی است

به گزارش نیازگاه رئیس جمهوری با تاكید بر اینكه توهین به پیامبر (ص) توهین به همه انبیا (ع) و ارزش های انسانی و زیر پا گذاشتن اخلاق است، اشاره كرد: اروپا و فرانسه اگر راست می گویند كه به دنبال حاكم شدن صلح، صفا و برادری در جامعه بشری هستند، از دخالت در امور داخلی مسلمانان دست بردارند.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت تصریح کرد: اساس زندگی پیامبر اسلام تنها برای هدایت جامعه مسلمانان آن روز نبود بلکه پیامبر(ص) معلم بشریت و رحمت برای همه جهانیان بود.
رییس جمهوری اضافه کرد: اینکه در دنیای امروز می بینیم علم تبدیل به امتیاز شده و عدالت و عدم تبعیض بعنوان ارزش مهم مورد نظر است. این که در جهان امروز بخشی بر اساس پیمان است و در جوامع امروز افتخار می کنند به این که دنبال دموکراسی و مشورت مردم هستند، این ها ارزش هایی است که پیامبر عظیم الشان اسلام برای بشریت آورد و بعد در راه هدایت های ایشان قرار گرفتند.
روحانی افزود: ما سخن از هفته وحدت به معنای وحدت شیعه و سنی می گوییم. ما مسلمانان و خانواده بزرگ اهل قبله در کنار هم هستیم و امامان بزرگ ما به شیعیانشان نسبت به آن هایی که حتی به دلایلی مخالف خاندان و خاندان رسالت بودند، سفارشاتی کردند. و حتی گفتند که نسبت به آنهایی که مسلمان هستند ولی افکار انحرافی دارند اگر کسی از آنها درگذشت، در تشییع جنازه آنان شرکت کنید. اگر کسی از آنها مریض شد به عیادت او بشتابید و حقوق و آبروی همه مردم را مورد احترام قرار دهید.
وی اضافه کرد: اساس دعوت پیامبر اسلام و ائمه هدی برمبنای برابری و اخوت میان همه مسلمانان بوده حتی آنان که در تفکرشان گرفتار انحراف بودند، ولی مسلمان بودند به وحدت سفارش شده است و این درس بزرگی برای ماست
رییس جمهوری افزود: در سرتاسر قرآن نوعی وحدت میان همه ادیان الهی را می بینیم. در قرآن مجید در آیات مختلف هم نام ادیان و هم نام انبیا برده شده است. مسلمان بودن به این نیست که نبوت پیامبر اسلام را بپذیریم، بلکه نبوت عامه را نیز قبول داریم. همه انبیا را قبول داریم چه آنان که نامشان در قرآن است و چه آنان که نامشان در قرآن نیست همه آنان بعنوان پیامبران همه مسلمانان هستند.
معنای آزادی تعطیلی اخلاق نیست/ توهین به پیامبر توهین به ارزشهای انسانی است
روحانی یادآورشد: زمانی می توان در کنار یکدیگر با صلح و ثبات زندگی کرد که به همدیگر احترام نماییم. بی احترامی به یک پیامبر هنر نیست. ضد ارزش بوده و تشویق به خشونت است. اینکه احساسات میلیون ها نفر از مسلمان و غیرمسلمان را تحریک نماییم، هنر نیست. تعجب از کسانی است که ادعای هنر و دموکراسی دارند و به نحوی ولو ناخواسته تشویق به خشونت می کنند.
وی افزود: کجای آزادی آمده است که آزادی به معنای تعطیلی درس اخلاق است. آزادی زمانی می تواند برای جامعه مفید باشد که با احترام به همه ارزش ها توام شود. مگر می شود اخلاق و ارزش ها را کنار بگذاریم.
رییس شورایعالی امنیت ملی با اشاره به اینکه پیامبر (ص) به گردن تک تک اروپایی ها و همه کسانی که در شرق و غرب زندگی می کنند، حق دارند، خاطرنشان کرد: ایشان معلم بشریت است. تعجب از کسانی است که ادعای حقوق، اخلاق و فرهنگ دارند، دیگران را به توهین بزرگان تشویق کنند. غربی ها بفهمند پیامبر(ص) مورد عشق سراسر مسلمانان و آزادیخواهان جهان است.
روحانی با تاکید بر اینکه توهین به پیامبر (ص) توهین به همه مسلمانان، انبیا (ع) و ارزش های انسانی و زیر پا گذاشتن اخلاق است، تصریح کرد: غرب اگر راست می گوید، اروپا و فرانسه اگر راست می گویند که به دنبال آن هستند در جامعه امروز بشری صلح، صفا و برادری حاکم شود، از دخالت در امور داخلی مسلمانان دست بردارند.
به گفته رئیس جمهور، تمامی مشکلاتی که ایجاد شده، تمامی کینه هایی که در دل به وجود آمد، به خاطر ظلم، آزار و مداخله نابجای غربی ها در امور مسلمانان است. در شرایط امروز دنیا آنها مسلمانان را تحت ستم قرار دهند که نمونه آشکار آن یمن است که مردم فقیر و گرفتار آنجا زیر بمب ها و هواپیماهای غربی هاست.
رییس دولت تدبیر و امید افزود: درس پیامبر، درس احترام به دیگران و اخلاق و آزادی است به معنای آنکه، اندیشه های صحیح انسانی و مفید و سازنده را تبادل نماییم.
روحانی با اشاره به اینکه فحاشی و توهین کردن، سخن ناروا گفتن، کاریکاتور زشت کشیدن جزو اخلاق، دموکراسی و انسانیت نیست، اضافه کرد: بحمدالله دنیای اسلام عکس العمل بسیار بموقع و قاطعی را در مقابل سخنان ناروای بعضی از مسئولین برخی نشان داد و این نشان داده است که دنیای اسلام همواره پیرو راهور بزرگش پیامبر عظیم الشان اسلام خواهد بود.
وی عنوان کرد: امیدوارم اینهایی که در این راه اشتباه کردند، اشتباه خودشان را حتی هر چه زودتر جبران کنند و به مسیر عدالت و اخلاق برگردند و به عقاید همه ادیان آسمانی که در جهان امروز پیروانی دارند و آن ادیان مورد احترام انسان هاست، احترام بگذارند.
سفارش های رهبری الهام گرفته از مکتب پیامبر و امام صادق است
رییس جمهوری با اشاره به جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در محضر رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: در این هفته ستاد ملی کرونا یک فرصت بسیار مغتنمی پیدا کرد تا در محضر رهبر انقلاب اسلامی باشد و ایشان بیانات بسیار مهمی را در این دیدار ایراد فرمودند که حدودا همه بیانات ایشان، الهام گرفته از همین مکتب پیامبر و مکتب امام صادق (ع) و سفارش هایی است که دین درباره سلامت مردم و اخلاق و برادری با یکدیگر سفارش کرده است.
روحانی خاطرنشان کرد: ایشان در این نشست نکات بسیار مهمی را برای تکمیل و تصحیح راهی که ستاد ملی کرونا طی می کند، بیان نمودند.
وی با اشاره به اینکه کار بسیار عظیمی در این ۸ ماه صورت گرفته و کار بزرگی هم پیش رو داریم، اظهار داشت: کار بزرگ و سنگینی بر دوش کادر درمان هست که در این زمان فداکاری کردند و با همه توان و دانش و تجربه به میدان آمدند و موجب حفظ جان ده ها هزار جمعیت در بین جامعه شدند و ما از آنها سپاسگزاریم.
رییس جمهوری بیان داشت: ما همینطور از همه دستگاه هایی که تا امروز تلاش و کمک کردند به جهت اینکه بتوانیم راحتتر و سریع تر از این دوران سخت عبور نماییم و جامعه به شرایط عادی و معمولی خود برای هرگونه فعالیت اجتماعی، سیاسی و اقتصادی برگردد، قدردانی می نماییم.
روحانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری دستور دادند قرارگاهی تشکیل گردد که این قرارگاه همه مصوبات را به دقت دنبال کند. نقصی که وجود داشت، این بود ستاد مصوبات زیادی را می گذراند و آنرا ابلاغ می کرد، بعضی از این مصوبات به صورت دقیق اجرا نمی شد و بعضی از این مصوبات هم بسیار کم اجرا می شد و یا اجرا نمی شد.
وی خاطرنشان کرد: ازاین رو قرارگاهی باید تشکیل می شد که بعنوان نگاهبان و ناظر دقیق که موظف باشد به جهت اینکه همه این مصوبات به دقت اجرا و عملیاتی شود و کار ستاد برای سلامت جامعه مثمرثمر باشد و ستاد ملی کرونا یک زبان واحد داشته باشد.
سخنان سخنگوی ستاد کرونا از این پس مرجع خواهد بود
رییس جمهوری اظهار داشت: گاهی سخنان مختلف در استان های مختلف و افراد به مناسبت های مختلف در مصاحبه های خود بیان می شود که مردم گرفتار سردرگمی می شوند. طبق نظر رهبر انقلاب اسلامی، ما سخنگویی را منصوب کردیم که مردم حرف مورد اعتماد را فقط از سخنگو بشوند. این سخنگوست که همه آنچه که جزو برنامه ها و مصوبات ستاد است را برای مردم تشریح می کند و سخن او از این پس بعنوان مرجع خواهد بود.
روحانی خاطرنشان کرد: البته ایشان سفارش های دیگری هم داشتند که ما به دقت آنرا دنبال می نماییم. این هفته به جهت اینکه کارانه عزیزان کادر درمان پرداخت گردد تاکید کردم و سازمان برنامه و بودجه هم اقدام نمود و ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی و معوقات کادر درمان پرداخت گردید.
وی تصریح کرد: تامین نیازهای هر نیازمندی که کادر درمانی برای سلامت مردم بخصوص در بخش کرونا دارد و افرادی که به علت از دست دادن کسب و کار خود به بیمه بیکاری نیازمند می شوند و شرکت های دانش بنیان که پشتیبان بسیار خوبی برای تامین نیازهای بهداشتی هستند، جزو برنامه های ماست که آنها را دنبال می نماییم.
رییس جمهوری با اشاره به بیانات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر لزوم وحدت و انسجام اجتماعی اظهار داشت: ما در یک شرایط عادی نیستیم، حتی اگر در شرایط عادی هم بودیم احتیاج به وحدت و انسجام داشتیم حتی اگر تحریم و کرونا وجود نداشت و اگر مردم هیچ مشکلی نداشتند برای توسعه و پیشرفت و کمال جامعه به الفت برادری و اخوت نیاز داریم.
وی اظهار داشت: یکی از افتخارات انقلاب اسلامی به وجود آوردن وحدت میان زنان و مردان و اقوام مختلف پیر و جوان شهری و روستایی و گویش ها و زبان های مختلف و مذاهب مختلف بود و همه را در کنار هم قرار داد، این که امام راحل هفته وحدت اعلام نمودند و بر هفته وحدت تاکید نمودند که «از قدرت خارجی و حمله خارجی ها از دشمنی آنان هراسی ندارم اما از اختلاف داخلی در هراسم» ایشان همواره به اتحاد داخلی تاکید می کردند.
رییس دولت تدبیر و امید افزود: ما اگر امت واحده باشیم و در این شرایط سخت با هم وفاق داشته باشیم از گردنه ها عبور می نماییم، بدون شک همه آنهایی که در صحنه فعالیت اجتماعی هستند، قوای مجریه، مقننه و قضاییه هیچ کس نیست بگوید من معصوم هستم و خطا و اشتباهی ندارم و کار و عمل و برنامه من قابل نقد نیست.
رییس جمهوری اظهار داشت: مشورت کردن با نخبگان و دانشگاهیان و اهل نظر از افتخارات ما است، بر مبنای دستور قران و اخلاق اسلامی باید صدای همه را بشنویم هم دل ما باید صاف و پاک باشد تا حقایق در آن بنشیند و هم گوش ما باید شنوا باشد.
نقد نباید برای تشویش اذهان مردم باشد
روحانی بر ضروت نقد و انتقاد تصریح کرد و اضافه کرد: البته که نقد لازم است، منتهی مهم می باشد نقد برای چه چیزی است، نقد نباید برای تشویش افکار مردم باشد، نقد برای این نیست که بین گروه های مختلف فاصله بیشتر شود. نقد نباید برای تضعیف روحیه مردم و از بین بردن امید مردم نباشد، این ها نقد و نقادی نیست، این چه نقدی است که خوبی ها و نقاط قوت را اصلا نمی بینند و فقط نقاط ضعف را می بینند.
رییس جمهوری اظهار داشت: در نقد باید نقطه قوت و ضعف باید گفته و راهکار پیشنهاد داده شود، عنوان کلمه نقد در فرهنگ اسلام «نصیحت» است، تمام مسؤلان می توانند مورد نقد مردم قرار گیرند، نصیحت یعنی خیرخواهی دلسوزانه است، در ریشه لغت آن یکی از معانی تقویت است نصیحت برای تقویت است دلسوزی می نماییم و نکته ای را بیان می نماییم تا نقاط ضعف از بین برود قوی تر شده و کار او پربارتر شود.
رییس دولت دوازدهم افزود: نصیحت وظیفه همه ما است اما هتک حرمت اشخاص و لجن پراکنی و نسبت دروغ به یکدیگر دادن و همدیگر را متهم کردن، سخنان ناروا به همدیگر زدن اصلا به نقد ربطی ندارد، پیامبر اسلام (ص) فرمودند «اگر کسی مومنی را مورد اهانت و توهین قرار بدهد اعلام جنگ به خدا داده است» بسیار نکته مهمی است اهانت به مومن جنگ با خدا است، «حرمت و آبروی مومن مانند خون مومن است» بازی کردن با آبروی مومن مانند کشتن اوست که در بیان روایی ما از ائمه است.
وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی مهمی که در دیدار اعضای ستاد ملی کرونا داشتند و روی سخنان ایشان به همه است که «نقدی آری، دلسوزی و نصیحت درست است، اما توهین و اهانت و سوء ذهن، حرف ناروا زدن و ایجاد شکاف چیزی نیست که نظام اسلامی و جمهوری اسلامی برتابد».
روحانی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، لجن پراکنی، فحاشی و آبروی همدیگر را بردن اخلاق آمریکایی ها است. ما که پیرو آمریکا نیستیم بلکه ما پیرو پیامبر (ص) هستیم، همان پیامبری که قرآن می گوید به خاطر اخلاق نرم خود مردم را جذب کردی. پیامبر (ص) عفو و گذشت می کرد و حتی برای کسانی که پیامبر (ص) را آزرده می کردند، از خداوند برای آنها طلب عفو می کرد.
وی ضمن تشکر و قدردانی از مقام معظم رهبری به خاطر تفقد به دولت و رئیس جمهور در این شرایط، عنوان کرد: بار مسئولیت ما توسط مقام معظم رهبری سنگین تر شد. وقتی رهبری از دولت و قوه مجریه حمایت می کنند، بار ما سنگین تر می شود. اگر مشکلی وجود دارد، آنرا حل و گره ای اگر هست، آنرا باز نماییم.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه از دو قوه دیگر، نیروهای مسلح نخبگان و کسانی که می توانند نقش ارزشمندی داشته باشند، می خواهم همدیگر را یاری نماییم، خاطرنشان کرد: مجلس نماینده مردم است، دولت هم نماینده مردم است. آنچه مهم می باشد، منافع مردم، رفع گرفتاری ها و مشکلات مردم است.
روحانی اضافه کرد: مردم این مسئولیت را بر دوش ما گذاشتند تا بتوانیم خدمت بیشتری به مردم نماییم. از مجلس تقاضا می نماییم ما را در این شرایط سخت یاری کنند و نخستین یاری آنها هم تصویب لوایح ما است.
رییس دولت دوازدهم با اشاره به اینکه مجلس حتما دنبال رفع مشکلات مردم است، تصریح کرد: ما ۶۷ لایحه مهم تقدیم مجلس کردیم. بزرگترین کمک به ما این است قانونی را برای ما تصویب کند و برای رفع مشکلات مردم همفکری کرده وهمدیگر را یاری نماییم.
چهره دولت آنگونه که هست به مردم معرفی شود/مجلس لوایح دولت را تصویب کند
وی با اشاره به اینکه دولت دنبال رفع مشکلات مردم است، اضافه کرد: گاهی وقت ها آدم برای این که خیری به مردم برسد اگر همه جوانب مدنظر قرار نگیرد امکان دارد مشکلی از سوی دیگر ایجاد شود. درخواستم از قوه مقننه و قضاییه این است که همدیگر را یاری نماییم که سریعتر از این مشکلات را عبور نماییم و چهره دولت آنگونه هست به مردم معرفی شود.
روحانی افزود: کانال های آن طرف آب پول می گیرند که نظام را تضعیف کنند. ما باید در داخل به همدیگر کمک نماییم و دلسوزانه همدیگر را یاری نماییم تا به مطلوب مردم دست یابیم. برای ما خیلی مهم می باشد مجلس باید ما را یاری کند و در این صورت ما بهتر می توانیم مشکلات مردم را حل نماییم.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جلسه هفته گذشته ستاد اقتصادی دولت اظهار داشت: ما هفته گذشته بحث مهمی را با اعضای ستاد اقتصادی دولت داشتیم به جهت اینکه راحتتر از بعضی از مسائلی که با آن مواجه هستیم، عبور و نیازهای کشور را تامین نماییم.
اتکای بودجه به نفت به ۱۰ درصد رسیده است
وی تصریح کرد: در سابق که شرایط تحریم نبود، اقتصاد ما عموما متکی به نفت بود. امروز اتکا بودجه به نفت ۵۰ درصد نیست بلکه ده درصد است. یکی از اشکالات ما این است که در راه عبور از اقتصاد نفتی به اقتصاد غیرنفتی هستیم که مسیر سختی است تحریم وکرونا هم هست و همه این ها کار ما را سخت کرده است که ما باید با تدبیر این کار را حل نماییم.
روحانی اظهار داشت: این که می بینید در سیاست خارجی موفق هستیم، آمریکا عصبانی می شود و وزیر خارجه را تحریم می کند در فروش نفت موفق می شویم آمریکا عصبانی می شود وزیر نفت را تحریم می کند این نشان موفقیت ایران و استیصال آمریکا است. در مناظره هایشان می بینید چه می گویند و در سیاست خارجی هیچ چیز ندارند و در روابط خارجی با دوستان خود هم گرفتار مشکل هستند.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه ما در جلسات هفته گذشته و در جلسه روز گذشته درباره هماهنگی بین وزارت صمت، وزارت نفت، بانک مرکزی، وزارت جهاد کشاورزی و دیگرانی که امروز مسئولیت و بار اصلی تامین مواد مورد نیاز جامعه و کالاهای اساسی را بر دوش دارند، به جمع بندی خوبی دست یافتیم، اظهار داشت: با این جمع بندی بانک مرکزی منابع ارزی اش عموما بر نفت میعانات و گاز پتروشیمی و فولاد بیشتر متکی می شود و وزارت صمت تلاش می کند در بقیه بخش ها ارز را به کشور برگرداند و در موارد لازم تهاتر را انجام دهد و در مواردی که لازم هست صادرات و واردات را به هم وصل کند.
وی درباره چهارچوب تصمیمات برای همکاریهای میان بخشی پیرامون بودجه و بورس در دو جلسه بامداد و عصر یکشنبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار داشت: سعی کردیم هماهنگی های بیشتری ایجاد شود تا کالاهای مورد نیاز مردم و فعالیتهای اقتصادی و تجاری تولید بهتر صورت گیرد که مصوبات نهایی جلسه ابلاغ می شود.
برخی افراد با گفتار خود مردم را متزلزل نکنند
روحانی تصریح کرد: برخی افراد مردم را با گفتار خود متزلزل نکنند، قرار ما این است که کالاهای اساسی ما یک بخش بزرگ آن هم سال قبل و هم در سال ۹۹ با ارز ترجیحی ( ۴۲۰۰ تومانی) وارد شده است، که همچنان هست و ادامه دارد.
رییس جمهوری اظهار داشت: یک نفر یک حرفی را می زند به دنبال آن موجی در جامعه به راه می افتد و گرانی هایی ایجاد می شود برخی افراد کالاهای خودرا پنهان و احتکار می کنند.
رییس دولت دوازدهم درباره تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی تا آخر سال ۹۹، تصریح کرد: حدود ۸ میلیارد و خورده ای برای کالاهای اساسی در نظر گرفته شده است و بیشتر از ۶.۲ میلیارد دلار ارز کالای اساسی تامین شده و وارد شده و در حال ورود است بقیه هم هفته های آینده تامین و تمام می شود.
وی تصریح کرد: هرگونه حرف زدن از اینکه «کالای اساسی با ۴۲۰۰ تومان نیست» به معنای آن است که عده ای از آنهایی که کالاها را وارد کردند به دنبال سود بادآورده هستند، در این مقطع سخن گفتن در مسائل اقتصادی باید به مسؤلان واگذار شود.
سخنگوی دولت مواضع و مطالب دولت را اعلام می کند
روحانی تصریح کرد: در مسئله ارز کسی که از سوی دولت حرف می زند بانک مرکزی است و وزارت صمت از سوی دولت درباره کالاهای مورد نیاز مردم حرف می زند، و رئیس سازمان برنامه و بودجه در زمینه بودجه کشور حرف می زند، و اگر دولت مطلبی را می خواهد اعلام نماید «سخنگوی دولت» اعلام می کند تا مردم بر این مبانی زندگی خودرا برنامه ریزی کنند.
وی با تاکید بر اینکه همه اعضای دولت برای کاهش مشقت مردم در تلاش هستند، اظهار داشت: می دانیم مردم در سختی هستند، خیلی روشن است وقتی در کشور یک دفعه ۵۰ میلیارد دلار درآمد نفتی نیست و کنار رفته و در شرایط تحریم قرار می گیریم، معلوم است به زندگی مردم فشار می آورد، حساب دو دو تا چهارتا است. ما در شرایط جنگ هستیم. در این شرایط معلوم است زخمی هم وجود دارد و زندگی مردم مشکل می شود. مشکلات مردم را لمس می نماییم و حس می نماییم و همه تلاش ما این است که مشکل مردم کمتر شود واین مسیر را با سربلندی و پیروزی به پایان می رسانیم.
نفس های آخر تحریم های آمریکا است
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: آمریکایی ها نمی توانند این مسیر غلط را ادامه بدهند این که تحریم های فردی و موردی را اعمال می کنند و شلوغ می کنند و هر روز یک چیزی می گویند، نشان داده است نفس های آخر تحریم آمریکا است. خودشان هم اعلام نموده اند «دیگر چیزی باقی نمانده که بخواهیم ایران تحریم نماییم، همه را تحریم کردیم».
روحانی اظهار داشت: آنها ناچار هستند از این مسیرغلط خود برگردند و دولت همه توان خودرا به جهت اینکه حقوق مردم تامین گردد و تحریم شکسته شود، در قالب اصولی که نظام جمهوری اسلامی ایران دارد دنبال می کند و ادامه می دهد.
وی با اشاره به طرح هایی که فردا به بهره برداری می رسد، بیان نمود: هر هفته، پنج شنبه ها افتتاح های مهمی داشتیم. البته در وسط هفته هم افتتاح نیز داشتیم. این هفته به مردم تهران بشارت می دهم البته افتتاح ها فقط در تهران نیست بلکه در هرمزگان هم است ولی بخش بزرگی از افتتاح های فردا، مربوط به تهران و آب شرب مردم است.
رییس جمهوری افزود: دولت مدت ها برای تکمیل تصفیه خانه ششم تلاش می کرد. تفصیه خانه هفتم مدتی پیش در شرق تهران راه اندازی شد و چهار پنج منطقه آب بهتر و گواراتر خواهند داشت با طرح فردا بعضی از مناطق تهران که اب مورد استفاده آنها از چاه ها تامین می شد، بخش بزرگی از این چاه ها بسته و مردم از آب سالم و گوارا استفاده می نمایند.
تا آخر سال ۵۰ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهیم داشت
روحانی با اشاره به اینکه از آغاز امسال تا به امروز، ۱۱۷ پروژه آب و برق افتتاح و ۱۳۱ هزار میلیارد تومان هزینه شده است، خاطرنشان کرد: تا آخر سال ۵۰ هزار میلیارد تومان در زمینه آب و برق افتتاح هایی خواهیم داشت. در هفته های آینده در بخش های دیگر هم افتتاح هایی خواهیم داشت.
او در آخر خاطرنشان کرد: مردم بدانند دولت هم برای معیشت مردم، هم برای پیشرفت کشور و هم سلامت مردم در شرایط کرونایی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.
منبع:

1399/08/07
23:27:01
5.0 / 5
1191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی