Niazgah نیازگاه

فروش و توزیع انواع الكترود جوشكاری در شركت تكنوجوش

فروش و توزیع انواع الكترود جوشكاری در شركت تكنوجوش

وشكاران برای ایجاد جوشكاری بادوام و مقاوم، باید از مواد مختلفی استفاده كنند، اما آیا تفاوت میان الكترودهای مختلف را می دانید؟ در ادامه با ما همراه باشید.


الکترود جوشکاری چیست؟

یک جوشکار برای تولید جریان برق جهت ایجاد قوس جوشکاری، به الکترود نیاز دارد. در جوشکاری، جریان برق از داخل الکترود عبور می کند و باعث چسباندن و اتصال فلزات به یکدیگر می شود. الکترود یک فلز نازک است که قطر، طول و پوشش متفاوتی دارند.

انواع الکترودهای جوشکاری

در صنعت جوشکاری از الکترودهای متفاوتی استفاده می شود که مهم ترین و معروف ترین آن ها عبارتند از: الکترود 6010 که از این الکترود برای نفوذ عمیق استفاده می شود. الکترود 6011 که استفاده آن برای جریان متناوب یا مستقیم می باشد. الکترود نوع 6012، که الکترودی همه منظوره است؛ الکترود 6013 یک قوس خفیف با پاشش کم را ایجاد می کند. از الکترود 7018 به طور عمده برای جوشکاری فلزاتی که کربن کم یا متوسطی دارند، استفاده می شود. الکترود 7024 که حاوی مقدار زیادی پودر آهن است.

به الکترودهای ذکر شده، الکترود جوشکاری گفته می شود و این دسته از الکترودها، میله های فلزی هستند که برای ایجاد پیوند بین دو یا چند قطعه باید ذوب شوند.

الکترودهای جوشکاری چند نوع دارند؟

جوشکاران برای ایجاد جوشکاری بادوام و مقاوم، باید از مواد مختلفی استفاده کنند، اما آیا تفاوت میان الکترودهای مختلف را می دانید؟

انتخاب شما برای الکترود به نوع مواد تشکیل دهنده، ضخامت و جریان مورد استفاده الکترود بستگی دارد. الکترود جوشکاری چند نوع دارد؟ به طور کلی الکترودها به دو دسته مصرفی یا غیرمصرفی دسته بندی می شوند. جوشکارهای قوس الکتریکی و جوشکارهای با گاز محافظ خنثی، از الکترودهای مصرفی ، اما جوشکاران با گاز آرگون از الکترودهای غیرمصرفی استفاده می کنند. بعضی از الکترودها برای فزات و جریان مختلفی استفاده می شوند. اما لازم است بدانیم که برای موقعیت ها و فلزات مختلف از چه الکترودی استفاده می شود.

الکترودهای غیرمصرفی

الکترودهای غیر مصرفی شامل الکترودهای کربنی و الکترودهای تنگستن می شوند. میله های تنگستن بیشتر برای جوشکاری با گاز آرگون به کار می روند و بیشتر از میله های کربنی، کاربردهای مسکونی دارند.

الکترودهای کربنی

جوشکاری قوس کربنی قدیمی تر است و این نوع از جوشکاری کم تر استفاده می شود. اگرجه امروزه از این نوع جوشکاری هم استفاده می شود. جوشکاری قوس کربنی فرآیندی است که به احتمال زیاد کمتر در فروشگاه جوشکاری یا کارگاه های خانگی دیده اید. الکترودهای کربنی، قوس بزرگی را ایجاد می کنند که کنترل آن نسبت به قوس های دیگر سخت تر است.

الکترودهای تنگستن

الکترودهای تنگستن از جمله الکترودهای غیرمصرفی مشهور هستند واز طریق یک جوشکار آرگونی استفاده می شوند. الکترودهای تنگستن از تنگستن خالص یا ترکیبی از تنگستن و توریم یا تنگستن و تنگستن و زیرکونیوم ساخته شده اند. از الکترودهای تنگستن خالص برای پروژه های کوچک تر بر روی فلزات نازک تر استفاده می شود که این فلزات شدت جریان برق بالایی نیاز ندارند.  یکی از برندهایی که در ایران در زمینه الکترودهای تنگستن کار می کند، برند ایساب است که شرکت تکنوجوش نمایندگی آن را برعهده دارد.

الکترودهای تنگستن/ریرکونیوم بر روی فلزات سنگین تر به خوبی کار می کنند، اما به اندازه الکترودهای تنگستن/ توریوم مقاوم نیستند.

تنگستن / توریوم شکل معروف تر الکترودهای تنگستن است و قوی ترین جوشکاری ها با شدت جریان برق بالا با استفاده از این نوع الکترودها انجام می شود.

الکترودهای مصرفی

الکترود مصرفی نوع رایج الکترود است و هم برای جوشکاری با گاز محافظ خنثی و هم جوشکاری الکترود دستی استفاده می شود. برخلاف الکترودهای غیرمصرفی، الکترودهای مصرفی در طی فرآیند جوشکاری ذوب می شوند. الکترودهای با گاز محافظ خنثی از یک سیم نازک استفاده می کنند، که این سیم به صورت خودکار با استفاده از ماشین گاز محافظ خنثی تغذیه می شوند.

از آنجایی که ماشین های گاز محافظ خنثی از یک برای محافظت از عملیات جوش از محافظ استفاده می کند، سیم این نوع الکترود با پودر یا فلاکس پوشانده نشده است.

جوشکاران قوس الکتریکی از الکترودهای مصرفی برای تولید جوش محکم استفاده می کنند. الکترودهای مصرفی برای جوش قوس الکتریکی به دسته های الکترودهای لخت یا الکترودهای پوششی تقسیم بندی می شوند. الکترودهای لخت برای محافظت از استخر جوشکاری، هیچ پوشش فلاکس یا پودری ندارند و به طور کلی برای جوشکاری فلز منگز استفاده می شوند.

الکترودهای پوششی به صورت کلی به سه دسته تقسیم می شوند که عبارت هستند از:

الکترودهای پوششی نازک

الکترودهای پوششی متوسط

الکترودهای پوششی سنگین یا الکترودهای قوس الکتریکی محافظت شده

درباره شرکت نکنوجوش

شرکت تکنوجوش از سال 1388 در زمینه پخش و توزیع ملزومات جوشکاری فعالیت می کند. فعالیت این شرکت در حوزه واردات انواع الکترود، اعم از الکترود و فیلر ایساب سوئد، الکترود و فیلر هیوندایی کره، الکترود وفیلر جکا ترکیه، فیلر جوشکاری بهلر آلمات و فیلرها جوشکاری سندویک سوئد می باشد. از طرفی شرکت تکنوجوش انواع الکترود خشکه استیل چدن و ترکیباتی نیکل و کروم را به فروش می رساند.

این شرکت نمایندگی ایساب را در ایران بر عهده دارد و انواع الکترودهای ایساب را به فروش می رساند.

 اگر برای صنایع نفت و پل سازی و کشتی سازی خود به دنبال الکترود با کیفیت و مقرون به صرفه هستید، می توانید با کارشناسان شرکت تکنوجوش به شماره 09128661378 ، 02166718328 تماس حاصل فرمایید.

 

1399/07/27
14:53:27
5.0 / 5
1569
تگهای خبر: رپورتاژ , فروش , كیفیت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی