Niazgah نیازگاه
برای بازار سرمایه؛

بیشتر از ۲ میلیون نفر از راه سامانه سیگنال احراز هویت غیرحضوری شدند

بیشتر از ۲ میلیون نفر از راه سامانه سیگنال احراز هویت غیرحضوری شدند

نیازگاه: مدیرعامل یكی از شركت های دانش بنیان با اشاره به اینكه سامانه احراز هویت غیرحضوری سیگنال، سهمی ۹۰ درصدی در بین سامانه های احراز هویت غیرحضوری دارد، اظهار داشت: تا كنون بیشتر از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از راه سامانه سیگنال احراز هویت غیرحضوری شده اند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا دکتر علی رسولی زاده اظهار داشت: سامانه احراز هویت غیرحضوری سیگنال، تجربه منحصر به فردی برای کاربران ایجاد کرد و بستری فراهم گردید تا در دوران شیوع ویروس کرونا، مردم از راه این سامانه بتوانند احراز هویت مربوط به بازار سرمایه را به صورت غیرحضوری انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه بعد از شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا در کشور و اعلام مبحث فاصله گذاری اجتماعی، نهادها و سازمان های مختلف به سمت احراز هویت غیرحضوری رفتند، اظهار نمود: سازمان بورس و شرکت سرمایه گذاری خط مقدم این مورد بودند، ضمن آنکه مقامات کشور درخواست پیاده سازی سریع سامانه ای برای احراز هویت غیرحضوری داشتند که ما با عنایت به زیرساخت های ایجادشده توسط گروه هوش مصنوعی و گروه نرم افزاری در مدت زمان کوتاهی این سرویس را عملیاتی کردیم.
رسولی زاده تصریح کرد: با همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی ارتباط لازم با نهادهای حاکمیتی برقرار شد و این سامانه شکل گرفت.
وی با اشاره به اینکه احراز هویت غیرحضوری ۹۰ درصد هزینه های نهادها و مردم را می کاهد، اظهار داشت: در سامانه سیگنال عکس افراد با عکس موجود در سامانه ثبت احوال تطبیق داده می شود. سپس فرد فیلمی از خود بارگذاری می کند که هوش مصنوعی با بررسی نوع حرکت عضلات صورت هنگام خواندن متن مشخص شده، زنده بودن فرد را تشخیص می دهد.
مدیرعامل این شرکت با تاکید بر اینکه همینطور در این سامانه قابلیتی برای افرادی که فارسی زبان نیستند و یا سواد خواندن و نوشتن ندارند، بوجود آمده تا این افراد بتوانند با انجام ژست های حرکتی خواسته شده توسط سامانه، احراز هویت شوند، افزود: سیگنال با استفاده از تکنیک تحلیل بافت تصویر و جریان نوری تصویر، به ارزیابی دقیق اطلاعات دریافتی می پردازد.
وی افزود: در این سامانه، سرویسهای متنوع هوش مصنوعی در حوزه بینایی ماشین، پردازش تصویر، پردازش گفتار، پردازش ویدئو و غیره مورد استفاده قرار گرفته است.
این فعال حوزه فناوری افزود: علاوه بر احراز هویت، سیگنال، اطلاعات مربوط به حوزه های گوناگون سرمایه گذاری را در اختیار مردم قرار می دهد و هم اکنون نزدیک به ۴ میلیون نفر کاربران این سامانه هستند و بیشتر از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر با استفاده از آن احراز هویت شده اند.
رسولی زاده اظهار نمود: رسیدن به این حجم از احراز هویت نیازمند تأمین زیرساخت قوی سخت افزاری و نرم افزاریِ مورد نیاز هوش مصنوعی بوده است که شرکت ما در خلال این سال ها آنرا فراهم آورده است.
بر مبنای اعلام روابط عمومی شرکت دانش بنیان طراح سامانه احراز هویت غیرحضوری سیگنال، وی خاطرنشان کرد: برنامه داریم در این سامانه بستری فراهم نماییم تا در حوزه خدمات مالی و بانکی هم از این طریق روند احراز هویت غیرحضوری دنبال شود.1399/07/13
21:05:16
5.0 / 5
1609
تگهای خبر: بازار , بانك , خدمات , سپرده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی