Niazgah نیازگاه

نمایندگان ایلام خواهان استقرار دفتر نفت و گاز غرب كشور در این استان شدند

نمایندگان ایلام خواهان استقرار دفتر نفت و گاز غرب كشور در این استان شدند

سارا فلاحی، علی اكبر بسطامی و بهزاد علیزاده نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترك شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان ایلام با حضور نوبخت از عدم استقرار دفتر نفت و گاز غرب كشور در ایلام انتقاد كردند و خواهان استقرار این دفتر در استان شدند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، سارا فلاحی روز جمعه در این جلسه اظهار داشت: عدم استقرار دفتر نفت و گاز غرب کشور در ایلام نوعی تبعیض در حق مردم این استان است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد کم نمایندگان ایلام در مجلس سبب شده است از قدرت چانه زنی لازم برای جذب اعتبار برخوردار نباشیم.
وی تصریح کرد: قوانین گوناگونی برای پشتیبانی از استان های کمتر برخوردار تصویب شده است اما به بهانه های مختلف اجرایی نمی شوند.
نماینده ایلام اظهار داشت: شاخص هایی که برای آمارهای بیکاری و تورم در کشور تعریف شده اند باید مورد بازبینی و تجدید نظر قرار گیرد.
فلاحی اضافه کرد: این آمارها باعث بی اعتمادی مردم به دولت و نظام می شود، اقتصاد مقاومت باید در عمل و نه گفتار مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: محدودیت های اعتباری دولت ناشی از تحریم ها را درک می نماییم اما ایلام هشت سال به واسطه جنگ تحمیلی از مدار توسعه عقب افتاده است که انتظار داریم با نگاه مومنانه و عادلانه منابع مالی توزیع تا ریشه های فقر و تبعیض در کشور قطع شود.
پروژه های بزرگ نفت و گاز ایلام باید توسط افراد بومی اداره شوند
دیگر نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پروژه های بزرگ صنعتی و نفتی و گازی با وجود نیروهای بومی توانمند توسط افراد غیربومی مدیریت می شوند.
علی اکبر بسطامی بر لزوم راه اندازی دفتر نفت و گاز غرب در ایلام تصریح کرد و اضافه کرد: این استان دارای بیشترین میزان تولید نفت و گاز در غرب کشور است.
وی خاطرنشان کرد: ایلام دارای بیشترین میزان ذخایر گاز و نفت در غرب ایران است و همینطور بیشترین تولید نفت و گاز در غرب کشور هم از این استان انجام می شود.
وی اضافه کرد: اتصال به شبکه ریلی به آرزوی دیرینه برای مردم استان تبدیل گشته است و با عنایت به وجود منابع نفت و گاز این نیاز بیشتر احساس می شود.
لزوم استقرار دفتر نفت و گاز غرب کشور در ایلام
نماینده حوزه جنوبی ایلام در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه بر ضرورت استقرار دفتر نفت و گاز غرب کشور در ایلام با عنایت به قرارگیری ۹۰ درصد ذخایر این منطقه در استان تصریح کرد.
بهزاد علیزاده اضافه کرد: پروژه های نیمه تمام به معضلی برای استان تبدیل گشته است و عمر بعضی از آنها به بیشتر از ۲۰ سال می رسد.
وی تصریح کرد: مردم استان ایلام انتظار دارند این پروژه ها تعیین تکلیف شده و به سرانجام برسند.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت برخی راه های مواصلاتی ایلام مناسب نمی باشد و مسیر مهران به دهلران نیازمند بهسازی است.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه عصر پنجشنبه سوم مهرماه با استقبال استاندار ایلام و تعدادی از مسئولان در سفری ۲ روزه وارد استان ایلام شد.
مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد خمینی(ره) و علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه را همراهی می کنند.
بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام، حضور در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان و کلنگ زنی ۲ هزار واحد مسکن محرومان در برنامه سفر ۲ روزه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان ایلام قرار دارد.منبع:

1399/07/04
13:15:53
5.0 / 5
1281
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی