Niazgah نیازگاه

ترمز تورم چین كشیده شد

ترمز تورم چین كشیده شد

بعد از چهار افزایش متوالی، نرخ تورم دومین اقتصاد بزرگ جهان به مدار نزولی بازگشت.


به گزارش نیازگاه به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ تورم چین در دوازده ماه منتهی به آگوست به ۲.۴ درصد رسید. این نرخ تورم که ۰.۳ درصد کمتر از تورم ماه قبل و ۰.۲ درصد کمتر از نرخ پیشبینی شده توسط کارشناسان بوده، بیشتر از همه تحت تاثیر کاهش تورم بخش حمل و نقل قرار گرفته که تورم آن به منفی ۳.۹ درصد کاهش پیدا کرده است. این کمترین تورم ثبت شده پنج ماه اخیر در چین بوده است.
آب و برق با تورم منفی ۰.۷ درصدی و لباس با تورم منفی ۰.۵ درصدی دیگر بخش های مهم کاهنده تورم بوده اند. در میان سایر بخش های تورمی، تورم بخش مواد غذایی ۱۱.۲ درصد و خدمات ۶.۱ درصد اندازه گیری شده است.
هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به علت نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی گیرد، در ماه آگوست به ۰.۸ درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل ۰.۲ درصد کمتر شده است. متوسط نرخ تورم چین در بازه زمانی ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۱۳ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۹ با ۲۸.۴۰ درصد و کمترین تورم هم مربوط به آوریل ۱۹۹۹ با منفی ۲.۲ درصد بوده است.
بر اساس ماهانه، نرخ تورم چین در ماه آگوست به ۰.۴ درصد رسیده است که ۰.۲ درصد کمتر از تورم ماهانه ثبت شده این کشور برای ماه قبل به حساب می رود.
با کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا، روند بازگشایی کسب و کارها در چین شدت یافته است. یی گانگ- رئیس بانک مرکزی چین با برشمردن بعضی از اقدامات این بانک برای ثبات بخشی به بازارهای مالی این کشور گفته است که تلاش ها برای حمایت بیشتر از بخش های مختلف اقتصادی ادامه خواهد یافت هر چند که به لطف زیرساخت های نیرومند، اقتصاد این کشور با وجود شیوع گسترده کرونا صدمه زیادی ندیده است.
منبع:

1399/06/20
11:33:34
5.0 / 5
2105
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی