Niazgah نیازگاه

طرح برق امید در آینده نزدیك در كشور اجرا می شود

طرح برق امید در آینده نزدیك در كشور اجرا می شود

به گزارش نیازگاه مدیرعامل شركت توانیر اظهار داشت: طرح ˮبرق امیدˮ به تصویب هیات وزیران رسیده و بزودی در سراسر كشور اجرا می شود.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، محمد حسن متولی زاده روز پنجشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از پروژه های صعنت برق در استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران، اضافه کرد: در این طرح مشترکان خانگی به سه دسته پرمصرف، خوش مصرف و کم مصرف تقسیم بندی شده و کم مصرف ها از پرداخت ۱۰۰در صد قبوض برق معاف خواهند شد.
وی افزود: در آینده نزدیک بوسیله تلفن به تمامی مشترکین خانگی اعلام خواهد شد که در کدام گروه مصرف قرار دارند تا اقدامات لازم را جهت استفاده از مزایا، منافع و پاداش این طرح انجام دهند.
وی با اعلان اینکه امیدواریم با اجرای این طرح مصرف برق دو گروه خوش مصرف و پرمصرف کم شود، گفت: این طرح فرصت مناسبی برای همه مشترکان است که مصرفشان را کم کرده و از تخفیف صد درصدی بهای برق برخوردارشوند.
او افزود: گروه پرمصرف بدون اینکه سطح رفاه زندگیشان پایین آید با انجام اقدامات بسیارساده مانند استفاده از سلول خورشیدی می توانند مقداری از برق مصرفی خودرا تامین کرده و به گروه کم مصرف تبدیل گشته و از مزایای این طرح برخوردار باشند.
وی اصلاح الگوی مصرف و مدیریت مصرف، فرهنگ سازی، حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی و شکل گیری روند پایدار تامین برق را همچون مزیت های اجرای این طرح عنوان نمود و افزود: مصرف نکردن و کاهش رفاه جامعه از اهداف این طرح نیست بلکه هدف صحیح مصرف نمودن و کاربرد منطقی و خردمندانه از انرژی الکتریکی است.
وی بیان کرد: مصرف بی رویه برق در واقع اتلاف انرژی و هدر رفت سرمایه کشور است و همه باید تلاش کنند با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از این نعمت خدادادی استفاده درست و بهینه شود تا سرمایه کشور هدر نرود.

مدیرعامل شرکت توانیر با اعلان اینکه برق به مدلول واقعی کلمه از تولید به مصرف بوده و بوسیله شبکه سراسری به دست مردم می رسد، اظهار داشت: الان ۹۴۰ هزار کیلومتر خطوط انتقال، فوق توزیع و توزیع در سراسر کشور برق را از نیروگاهها به مراکز مصرف انتقال می دهد.
متولی زاده توسعه، نگهداری و بازسازی شبکه های فرسوده برق را حیاتی دانست و اضافه کرد: با توجه به این که اتکای اصلی صنعت برق به منابع داخلی حاصل از فروش است، وزارت نیرو طرحی برای بازسازی شبکه های برق تهیه و تدوین کرده که متکی به بازار سرمایه است و امیدوارم با حمایت دولت شاهد تحول اساسی دراین زمینه باشیم.
وی با اشاره به طرح های افتتاحی در استان اردبیل اظهار داشت: ۹۵ درصد تجهیزات مورد استفاده در پروژه پست ۲۳۰کیلو ولتی آرتا ساخت داخل است، گفت: امروز با بهره برداری از پست آرتا که با اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال در اردبیل راه اندازی شده ۱۸ درصد به ظرفیت نصب شده انتقال در این استان افزوده می شود.
وی افزایش پایداری تامین برق، کاهش ۷/۵ مگاواتی تلفات شبکه و فراهم کردن زمینه توسعه استان را همچون اهداف راه اندازی پست انتقال آرتا عنوان نمود.
وی ساخت نیروگاه خورشیدی را از اولویت های وزارت نیرو برشمرد و بیان کرد: امروز همین طور نیروگاه خورشیدی ۱/۵ مگاواتی آریان در سه راهی صحرا شهرستان گرمی مغان و ۲/. مگاواتی در روستای سامیان اردبیل با اعتبار بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت توانیر با اعلان اینکه برق مصرفی استان اردبیل امسال در تابستان و اوج پیک بار ۴۲۵ مگاوات بود، افزود: ۲ برابر نیاز و مصرف استان برق در اردبیل تولید می شود.
متولی زاده با اشاره به وجود ظرفیت نیروگاهی مناسب و شبکه انتقال برق قوی در اردبیل افزود: با همکاری استانداری اقدامات خوبی انجام شده و زیر ساخت و زمینه مناسبی برای توسعه صنعتی و کشاورزی این استان فراهم گشته است.

وی با اعلان اینکه الان هزار و ۷۲۵ روستا در استان اردبیل از نعمت برق برخوردار می باشند، اظهار داشت: مردم این استان از متوسط کشوری کمتر برق مصرف می کنند و از این منظر الگوی مناسبی برای مردم سایر استانها هستند.
وی اضافه کرد: از ۴۶۲ هزار مشترک خانگی برق در استان اردبیل ۳۵ درصد آنها در گروه کم مصرف بوده و مشمول دریافت پاداش تخفیف از دولت هستند.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، سه پروژه تولید انرژی برق شامل پست ۲۳۰ کیلوولت آرتا و خطوط ارتباطی آن و ۲ نیروگاه خورشیدی روز پنجشنبه بوسیله ویدئوکنفرانس با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در استان اردبیل به بهره برداری رسید.
برای اجرای این پروژه ها که عملیات اجرایی آنها در سال های ۹۴ و ۹۸ شروع شده، در مجموع ۲ هزار و ۱۵۶ میلیارد ریال هزینه شده و با شروع به کار آنها برای ۷۰ نفر فرصت اشتغال مستقیم فراهم گشته است.منبع:

1399/06/13
18:06:06
5.0 / 5
1839
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی