Niazgah نیازگاه
از سوی بانك مركزی

اعلام متوسط قیمت هر متر آپارتمان در تهران

اعلام متوسط قیمت هر متر آپارتمان در تهران

نیازگاه: برمبنای اعلام بانك مركزی، مردادماه امسال متوسط قیمت یك متر مربع مسكن در شهر تهران به 23 میلیون و 100 هزار تومان رسیده كه نسبت به ماه مشابه سال قبل 77.4 درصد و نسبت به ماه قبل 10.5 درصد افزایش را نشان میدهد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، گزارش تحولات بازار مسکن در شهر تهران که از طرف بانک مرکزی پخش شده، نشان میدهد که در مرداد امسال متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملکی تهران ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷۷.۴ درصد افزایش دارد.
این در حالیست که در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران بیشترین متوسط قیمت هر متر خانه ۵۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با حدود ۹۷۰۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است که هر یک از آنها با افزایش ۸۷.۲ درصدی در منطقه یک و ۶۳ درصدی در منطقه ۱۸ مواجه گشته اند.افزایش ۵۶.۹ درصدی معاملات مسکن در مردادماه
همین طور در پنج ماهه اول امسال حدود ۴۶.۵ هزار واحد مسکونی معامله شده که در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل ۵۶.۹ درصد افزایش دارد. در طول این مدت متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۹ میلیون تومان بوده که افزایش ۴۹.۷ درصدی دارد.
توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب قیمت یک مترمربع بنا در خردادماه نیز حاکی از آنست که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۲ تا ۱۴ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا با سهم ۹.۴ درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند و دامنه قیمتی ۱۴ تا ۱۶ میلیون با ۸.۷ درصد سهم در رتبه بعدی قرار دارد.
از طرف دیگر در مردادماه امسال توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برمبنای ارزش هر واحد نشان دهنده آن است که واحدهای مسکونی با ارزش ۶۰۰ تا ۸۵۰ میلیون تومان با اختصاص سهم ۱۴.۳ درصد بیشترین سهم از معاملات انجام شده را داشتند.

منطقه ۵ دارای بیشترین معاملات مسکن
همچنین، توزیع معاملات انجام شده مسکن برمبنای مناطق شهری در تهران حاکی از آنست که منطقه پنج با ۱۵.۱ درصد از کل معاملات، بیشترین سهم معاملات شهر تهران را به خود مختص کرده است.وضعیت اجاره خانه در تهران
علاوه براین، بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در مردادماه امسال نشان دهنده رشدی معادل ۲۷.۴ و ۳۰.۶ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل است.
منبع:

1399/06/11
09:51:40
5.0 / 5
1960
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی