Niazgah نیازگاه
مدیرعامل ایران خودرو اعلام كرد:

هدفگذاری برای تولید ۵۰۰ هزار خودروی سواری و وانت در سال ۹۹

هدفگذاری برای تولید ۵۰۰ هزار خودروی سواری و وانت در سال ۹۹

به گزارش نیازگاه مدیرعامل ایران خودرو اظهار داشت: تیراژ تولید در چهارماه ابتدایی سال جاری به میزان ۳۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته و سال جاری تولید ۵۰۰ هزار دستگاه انواع خودروی سواری و وانت را در دستور كار داریم.


به گزارش روز چهارشنبه ایران خودرو، «فرشاد مقیمی» در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام ایران خودرو با بیان این که از شرایط بحرانی سال گذشته که تولید روزانه به کمتر از یک هزار دستگاه خودرو رسیده بود عبور کرده ایم، اضافه کرد: پس از اعمال تحریم های ظالمانه و خروج شرکای خارجی، داخلی سازی تولید را در دستور کار قرار دادیم و توانستیم در میزهای خودکفایی وزارت صنعت و برنامه های نهضت خودکفایی و میثاق با قطعه سازان، تولید را به روزانه بیشتر از دوهزار دستگاه در انتهای سال گذشته برسانیم.
وی اظهار داشت: رکورد تولید در اردیبهشت ماه سال جاری هم با تولید نزدیک به ۵۱ هزار دستگاه خودرو شکسته شد و بیشتر از ۹۰ درصد برنامه های تولید سال جاری در چهار ماه ابتدایی با وجود تاخیر یک هفته ای در شروع سال کاری به علت بیماری کرونا و محدودیت های ناشی از آن محقق شده است.
مدیرعامل ایران خودرو، کاهش تعهدات معوق و افزایش عرضه به بازار را از نتایج افزایش تیراژ تولید برشمرد و اظهار داشت: علاوه بر این که از آبان ماه سال قبل توانستیم تعهدات فروش های فوری را زودتر از موعد تحویل مشتریان بدهیم، حالا تعهدات معوق در سایر فروش ها به کمتر از ۵۰ هزار دستگاه رسیده است؛ این در حالیکه سال گذشته بیشتر از ۲۰۰ هزار دستگاه تعهد معوق داشتیم.
وی افزود: سهم بازار محصولات ایران خودرو از ۴۶.۵ درصد در سال ۹۷ به ۵۲ درصد در سال ۹۸ رسیده و با افزایش عرضه و اقدامات توسعه بازار، حالا حدود ۵۴ درصد از سهم بازار خودروی سواری کشور را در اختیار داریم.
مقیمی بیان داشت: در همین حال روند فروش تعدادی در خودرو سواری و وانت هم افزایشی بوده است، به صورتی که کل فروش پارسال ۴۰۸ هزار دستگاه خودرو بوده درحالی که عدد فروش در سه ماه ابتدایی سال جاری ۷۶ هزار دستگاه بوده که مبین رشد ۴۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
وی، افزایش حجم سرمایه شرکت ایران خودرو از راه ارزیابی مجدد دارایی ها برای خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت را اقدامی بسیار مهم در ارتقای اعتبار این شرکت برای تأمین مالی عنوان نمود.
منبع:

1399/05/02
16:59:27
5.0 / 5
1803
تگهای خبر: افزایش , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی