Niazgah نیازگاه
روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت:

بانك مركزی متخلفان ارزی بخش صادرات و واردات را به مردم معرفی نماید

بانك مركزی متخلفان ارزی بخش صادرات و واردات را به مردم معرفی نماید

نیازگاه: یكصد و چهل و پنجمین جلسه ستاد اقتصادی دولت بامداد یكشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، انجام شد و مهمترین مسائل و موضوعات اقتصادی كشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، رئیس جمهور در این نشست با اشاره به ضرورت درک شرایط سخت کشور و محدودیت های ناشی از تحریم های ضد بشری آمریکا همچون در زمینه صادرات نفت، اظهار داشت: در نتیجه این تحریم ها نقل و انتقال ارز با دشواری همراه بوده و از طرف دیگر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا همچون بسته شدن بعضی از مرزها، واردات را هم گرفتار مشکل کرده است.
روحانی با اشاره به تدابیر دولت در حوزه اقتصاد در شرایط سخت اعمال تحریم ها در دو سال اخیر و به ویژه در دوران شیوع بیماری کرونا در چند ماه گذشته، اظهار نمود: تلاش دولت همیشه بر حفظ آرامش و ایجاد هماهنگی و هم افزایی میان همه بخش های فعال اقتصادی دولتی و خصوصی بوده است.
رئیس جمهور اعطای تسهیلات و تدوین و طراحی سیاست های حمایتی از مشاغل و خانواده های لطمه دیده از محدودیتهای به وجود آمده برای مقابله با کرونا، را موفقیت آمیز دانست و اضافه کرد: اجرای این برنامه ها تا اندازه ای توانسته است در این شرایط سخت به مردم کمک نماید، بااینکه ممکنست این برنامه ها نتواند تمامی لطمه ها را جبران کند.
روحانی با اشاره به لزوم مدیریت کارآمد فضای عرضه و تقاضا و کنترل قیمت ها اشاره کرد: همه مسئولان و فعالان اقتصادی شامل دولتی و خصوصی باید با تلاش مضاعف و مراقبت های لازم در راه ایجاد توازن و آرامش در بازار حرکت کرده و نباید اجازه داد نوسانات قیمت، معیشت و زندگی مردم را گرفتار مشکل کرده و فضای روانی جامعه را نا امن کند.
رئیس جمهور با اشاره به ضرورت کنترل قیمت ها در بازار سرمایه به ویژه بازار ارز، افزود: مطابق سیاست ارزی کشور و مجموعه مصوباتی که درباب سیاست تجاری-ارزی کشور برای توسعه صادرات غیر نفتی و بازگشت ارز آن تعریف شده، باید تعهد ارزی همه فعالان بخش صادرات و واردات شامل دولتی، عمومی و خصوصی در قالب این قانون و مقررات مشخص باشد و بانک مرکزی نیز موظف است بطور شفاف لیست تمامی کسانی که برای واردات ارز دریافت کرده اند به علاوه میزان عمل آنها به تعهداتشان را در سامانه معرفی کنند تا این اطلاعات برای مردم، رسانه ها و مراجع ذیصلاح شفاف و به سهولت قابل دسترس باشند.
رئیس جمهور افزود: بانک مرکزی می بایست به همه بدهکاران عمده برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات اخطار داده و زمان پرداخت برای آنان مشخص شود و در صورت تخطی، با معرفی آنها به افکار عمومی و مراجع ذیصلاح، به تخلف آنها رسیدگی شود.
روحانی اشاره کرد: شرایط اقتصادی کشور به شکلی است که به هیچ وجه نمی توان در اجرای قوانین و اعمال مدیریت فعالانه تعلل کرد؛ مردم از دولت انتظار دارند که با قدرت و حساسیت و برمبنای قانون در امتداد مدیریت اقتصاد کشور تدبیر و تلاش کند.
در این جلسه شیوه و قاعده مندی آزادسازی سهام عدالت و ضروت آگاهی بخشی به سهام داران درباب قواعد و مقررات در رابطه با نحوه مالکیت، واگذاری، خرید وفروش و مدیریت شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
منبع:

1399/04/01
14:50:55
5.0 / 5
2113
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی