Niazgah نیازگاه
امروز صورت می گیرد؛

انعقاد 3 تفاهم نامه محرومیت زدایی خراسان جنوبی با حضور نوبخت

انعقاد 3 تفاهم نامه محرومیت زدایی خراسان جنوبی با حضور نوبخت

نیازگاه: خراسان جنوبی 3 تفاهم نامه محرومیت زدایی خراسان جنوبی امروز پنجشنبه22 خرداد با حضور نوبخت امضا خواهد شد.


تفاهم نامه ایجاد سه هزار شغل در چارچوب خوشه های صنایع دستی، نصب و راه اندازی ۷۵۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی و اجرای ۷۵ طرح و پروژه در استان خراسان جنوبی، امروز پنج شنبه ۲۲ خرداد با حضور نوبخت منعقد می شود.
در این جلسه تفاهم نامه راه اندازی ۷۵۰۰ پنل خورشیدی برای 7500 نفر از افرادی که حوزه اشتغال آنان مشکل دارد یا تحت نهادهای حمایتی هستند منعقد خواهد شد.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، در چارچوب این تفاهم نامه حدود 40 میلیون تومان برای هرکدام از این افراد تخصیص می یابد که از این رقم حدود ۲۰ میلیون تومان به صورت وام، 10 میلیون تومان از محل تبصره 14 و 10 میلیون تومان از طرف دستگاه های حمایتی تامین خواهد شد.
تفاهم نامه ای نیز برای حوزه صنایع دستی در ۱۱ شهرستان برای ۱۱ رشته شغلی به تناسب مزیت های هر شهرستان آماده شده است. طی این تفاهم نامه به سه هزار نفر که تابحال وام نگرفته و یا بیمه نیستند 10 تا 15 میلیون تومان وام تعلق گیرد.
تفاهم نامه دیگر در بحث جهش تولید خواهد بود، بر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری سازمان مدیریت از شروع سال بر این روی این مساله تمرکز کرده است.
بیش از 1250 میلیارد تومان برای 70 پروژه با تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه درنظرگرفته شده است که اگر امحقق شود در بخش های خدمات، صنعت، کشاورزی و زیرساختی تفکر جهش تولید تحول ایجاد خواهدنمود.
رهاورد تمام این فعالیت ها کاهش نرخ بیکاری است؛ همانگونه که در ستوها و جداول و فاکتورهای بیکاری این استان پایین ترین نرخ بیکاری را دارد که این امر نشان دهنده ثمربخش بودن فعالیت ها است.
منبع:

1399/03/22
20:18:42
5.0 / 5
2325
تگهای خبر: اشتغال , بودجه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی