Niazgah نیازگاه

كاهش رشد اقتصای كشورهای اروپایی

كاهش رشد اقتصای كشورهای اروپایی

به گزارش نیازگاه مركز آمار اروپا از رشد صفر درصدی اقتصاد ایتالیا در سه ماهه پایانی سال اطلاع داد.


به گزارش نیازگاه به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، در اولین فصل سال ۲۰۲۰ متوسط رشد اقتصادی ۱۹ کشور عضو منطقه یورو و ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به ترتیب منفی ۳.۶ درصد و منفی ۳.۲ درصد بوده است که این رشد در مقایسه با متوسط رشد سه ماهه چهارم در منطقه یورو ۳.۷ درصد و در سطح اتحادیه اروپا ۳.۳ درصد کاهش پیدا کرده است.
هم چنین رشد اقتصادی در دوازده ماه منتهی به دسامبر در سطح منطقه یورو به صورت متوسط منفی ۳.۱ درصد ودر سطح اتحادیه اروپا به صورت متوسط منفی ۲.۶ درصد بوده است.
در میان کشورهای اروپایی، بیشترین رشد اقتصادی در سه ماهه نخست سال متعلق به ایرلند با ۱.۲ درصد بوده است و بعد از این کشور، رومانی با ۰.۳ درصد و بلغارستان با ۰.۲۷ درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین رشد اقتصادی مربوط به فرانسه و ایتالیا بوده است که رشد منفی ۵.۳ درصدی را تجربه کرده است. رشد اسپانیا و اسلواکی هم طی این مدت منفی ۵.۲ درصد اندازه گیری شده است.
در میان دیگر کشورهای اروپایی، رشد سه ماهه نخست پرتغال منفی ۳.۸ درصد، بلژیک منفی۳.۶ درصد، اتریش منفی ۲.۶ درصد، آلمان منفی ۲.۲ درصد و هلند منفی ۱.۸ درصد اندازه گیری شده است.
در میان بخش های مختلف، رشد مخارج نهایی مصرفی خانوارها در سطح منطقه یورو منفی ۴.۷ درصد و در سطح اتحادیه اروپا منفی ۴.۳ درصد بوده است. این رقم برای سرمایه ثابت ناخالص به ترتیب منفی ۴.۳ درصد و منفی ۳.۹ درصد و برای واردات در سطح منطقه یورو ۳.۶ درصد افزایش و در سطح اتحادیه اروپا ۳.۲ درصد کاهش بوده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.1399/03/22
13:37:54
5.0 / 5
2757
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی