Niazgah نیازگاه

شاخص بورس در حسرت یك میلیون واحد ماند!

شاخص بورس در حسرت یك میلیون واحد ماند!

نیازگاه: بازار سرمایه در هفته ای كه گذشت روزهای عجیبی را تجربه كرد، شاید كمتر كسی گمان می كرد آغاز هفته با صعود بیش از 38 هزار واحدی شاخص به نزول 2000 واحدی آن در روز چهارشنبه (آخرین روز معاملاتی) ختم شود. نزولی كه موجب شد شاخص كل وارد كانال یك میلیون واحدی نشود.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، گرد و خاک صعود شاخص کل بازار سرمایه از شنبه شروع شد و در روز یکشنبه به اوج خود رسید. در روز دوشنبه کمی متعادل و در نهایت در ایام سه شنبه و چهارشنبه ناگهان نزولی شد. به طوریکه شاخص کل که تا مرز ۹۷۹ هزار واحد پیش رفته بود، در نهایت هفته را با ۹۷۷ هزار واحد به انتها برد و ترمز آن در آستانه یک میلیون واحد کشیده شد.
بر این اساس در روز شنبه شاخص کل با ۳۸ هزار و ۴۸۱ واحد صعود رقم ۹۱۶ هزار و ۵۸۳ واحد را ثبت نمود. در این روز ۶۶۹ هزار معامله انجام شد که ۷۱ هزار و ۳۷۱ میلیارد ریال ارزش داشت. در روز یکشنبه شاخص رقم خیره کننده رشد ۴۶ هزار و ۹۰۲ واحد را ثبت نمود و به ۹۶۴ هزار و ۳۰۸ واحد رسید. معامله گران در روز یکشنبه ۹۵۵ هزار معامله به ارزش ۹۴ هزار و ۵۹۵ میلیارد ریال ثبت کردند.
روند صعودی شاخص کل در روز دوشنبه کمی متعادل شد و با ۲۲ هزار و ۹۰۲ واحد رشد، رقم ۹۷۹ هزار و ۱۰۳ واحد را ثبت نمود. معامله گران در این روز یک میلیون معامله انجام دادند که ۱۴۳ هزار و ۳۳۵ میلیارد ریال ارزش داشت.
در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ورق بورس برگشت. به طوریکه در روز سه شنبه ترمز رشد شاخص با ۱۰۸۵ واحد نزول کشیده شد و شاخص کل در رقم ۹۷۸ هزار و ۱۹ واحد ایستاد. روند نزولی شاخص در روز چهارشنبه هم ادامه داشت و در این روز نیز شاخص کل با ۲۵۹۰ واحد نزول در رقم ۹۷۷ هزار و ۹۷۹ واحد ماند.
معامله گران در ایام سه شنبه و چهارشنبه با انجام یک میلیون معامله در هر روز، ارزش معاملات را به ۱۵۷ هزار و ۷۷۰ و ۱۳۳ هزار و ۸۸ میلیارد ریال رساندند.

تبعیت فرابورس از بورس
فرابورس نیز از بورس تبعیت کرد و درحالی که در ایام شنبه تا دوشنبه صعودی بود، در ایام سه شنبه و چهارشنبه نزولی شد. در روز شنبه شاخص کل این بازار با ۴۰۷ واحد رشد، رقم ۱۰ هزار و ۶۹۴ واحد و در روز یکشنبه با ۳۸۱ واحد صعود، رقم ۱۱ هزار و ۸۴ واحد را ثبت نمود. به عبارت دیگر شاخص کل این بازار برای اولین مرتبه وارد کانال ۱۱ هزار واحد شد. حرکت این بازار در روز دوشنبه هم بر مدار صعود بود و با ۱۴۱ واحد رشد، در رقم ۱۱ هزار و ۲۲۵ واحد ایستاد.
در روزهای سه شنبه و چهارشنبه شاخص کل فرابورس به ترتیب با ۵۴ و ۱۶ واحد ریزش، ارقام ۱۱ هزار و ۱۷۲ و ۱۱ هزار و ۱۴۹ واحد را ثبت نمود.
در فرابورس طی روزهای شنبه تا چهارشنبه به ترتیب ۴۰۵ هزار، ۵۵۲ هزار، ۷۸۶ هزار، ۶۹۴ هزار و ۶۵۹ هزار معامله انجام شد که به ترتیب ۳۸ هزار و ۹۱ میلیارد ریال، ۴۳ هزار و ۸۳۹ میلیارد ریال، ۶۴ هزار و ۶۰۱ میلیارد ریال، ۵۵ هزار و ۶۸۷ میلیارد ریال و ۴۸ هزار و ۵۳۳ میلیارد ریال ارزش داشت.
منبع:

1399/02/18
13:34:09
5.0 / 5
2853
تگهای خبر: بازار , گران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی