Niazgah نیازگاه
سرپرست سازمان تحقیقات آموزش:

ضرورت بهره گیری از بخش خصوصی برای آموزش و ترویج كشاورزان

ضرورت بهره گیری از بخش خصوصی برای آموزش و ترویج كشاورزان

به گزارش نیازگاه سرپرست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج كشاورزی اظهار داشت: در حوزه آموزش و ترویج، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، دانشگاه ها و شركت های دانش بنیان در هدف گذاری ها موثر است.


به گزارش چهارشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «کامبیز بازرگان» در جلسه شورای مدیران موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، با اعلان اینکه تحقیقات، آموزش و ترویج در کنار هم معنا پیدا می کنند اضافه کرد: تابحال اقدامات خوبی انجام شده اما نیاز به عزم جدی و همکاری و انسجام بیشتر درباب موضوعات مختلف داریم.
وی با اشاره به اینکه هدف از تحقیق، آموزش و ترویج باید مشخص باشد، اظهارداشت: هدف منجر به حل مسئله می شود و کار مفید باید هدفمند باشد؛ در این راستا رفتارهای سازمانی باید مخاطب محور باشد.
سرپرست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی اظهار داشت: باید متناسب با رسته های شغلی توانمندسازی همکاران، آموزش و توسعه منابع انسانی صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه بنظر می رسد به انسجام بیشتری در زمینه تحقیقات نیاز داریم، افزود: تحقیقات باید به نفع کشور، جامعه و بهره برداران باشد و باید بر روی تحقیقات پافشاری شود.
بازرگان، اگر برنامه صلاحیت حرفه ای، تفاهمنامه های منعقد شده بین سازمان و دستگاه های ذیربط و آموزش در هنرستان های کشاورزی به صورت جدی پیگیری و اجرایی شود، بسیار مفید خواهد بود.
وی اظهار داشت: همین طور استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در حوزه آموزش و ترویج در هدف گذاری ها موثر است؛ بدین سبب می توان یافته های چند پروژه را با هم پیوند داد و به نتیجه در عرصه رسید.
سرپرست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با اعلان اینکه ما مسئول حل مسائل کشاورزان هستیم، اظهار داشت: نتایج تحقیقات آموزش و ترویج باید مشهود باشد و لازم است به دنبال راهکارهای درست باشیم و به صورت مرتب برنامه های پایشی صورت گیرد. همین طور باید از ظرفیت های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به خصوص در استانها برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی استفاده نمائیم.
وی اضافه کرد: باید از منابع ملی و استانی نیز در شرایط بحران کرونا استفاده شود؛ همین طور برای این مهم باید با بخش خصوصی بدون رقابت و با دید منافع کل کشور وارد مذاکره و همکاری شویم.
بازرگان اضافه کرد: هرگاه ارتقای شغلی و منافع شخصی پژوهشگران، اعضای هیات علمی و همکاران در امتداد منافع ملی و کمک به حل مسایل کشاورزی کشور باشد، می توان گفت اتفاق بهادار ای رخ داده است.
سرپرست سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: بحث تربیت کشاورزان آینده، تربیت مربیان حرفه ای، رسانه های آموزشی – ترویجی، آموزش زنان و بهره برداران بخش کشاورزی نیز باید بطور ویژه پیگیری شود و موانع و مشکلات سر راه را با همفکری و همراهی هموار سازیم.
منبع:

1399/02/10
20:18:24
5.0 / 5
2747
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , دستگاه , گران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی