Niazgah نیازگاه

عرضه اولیه سهام سرمایه گذاری صباتامین در بازار اول فرابورس

عرضه اولیه سهام سرمایه گذاری صباتامین در بازار اول فرابورس

نیازگاه: مقرر است 12 درصد از كل سهام شركت سرمایه گذاری صبا تامین در بازار اول فرابورس به روش ثبت سفارش به عموم خریداران شامل حقیقی و حقوقی و صندوق های سرمایه گذاری عرضه اولیه شود.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، قرعه اولین عرضه اولیه سال ۹۹ در بازار سرمایه به نام شركت سرمایه گذاری صبا تامین افتاد تا حركت قطار عرضه های اولیه سهام در سال جدید از ایستگاه فرابورس ایران آغاز شود.
به زودی مقرر است ۱۲ درصد از كل سهام شركت سرمایه گذاری صبا تامین در بازار اول فرابورس به روش ثبت سفارش به عموم خریداران شامل حقیقی و حقوقی و صندوق های سرمایه گذاری عرضه اولیه شود.
بدین ترتیب چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه ۱۰ درصد از سهام این شركت به تعداد یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم در دامنه قیمتی ۱۱ هزار ریال تا ۱۲ هزار ریال در نماد «صبا» به عموم خریداران شامل اشخاص حقیقی و حقوقی به روش ثبت سفارش عرضه می شود تا زنگ آغازین عرضه های اولیه بازار سرمایه در سال جدید بطور رسمی نواخته شود.
شركت كارگزاری صبا تامین و شركت تامین سرمایه امین، متعهدان خرید این عرضه اولیه هستند تا در شرایط به فروش نرفتن سهام این شركت، هر كدام به ترتیب ۱۰ و ۴۰ درصد از سهام عرضه شده را خریداری كنند.
صندوق های سرمایه گذاری نیز كه اخیرا به جمع خریداران عرضه های اولیه پیوسته اند، می توانند روز كاری بعد از عرضه اولیه در خریداری ۲ درصد دیگر از سهام شركت سرمایه گذاری صبا تامین به تعداد ۳۰۰ میلیون سهم با قیمت ثابت كشف شده در پروسه عرضه اولیه مشاركت كنند.
این شركت سرمایه گذاری كه یكی از زیرمجموعه های شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) نیز شمرده می شود، فعالیت خودرا بعنوان یك هلدینگ سرمایه گذاری در سال ۷۷ شروع كرد و سپس با توسعه فعالیت هایش علاوه بر مدیریت سبد سهام، سرپرستی و مدیریت شركت های تابعه خود كه اغلب در حوزه خدمات مالی متمركز هستند را نیز بر عهده گرفت. به گزارش وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، تعداد شركت های تابعه این هلدینگ یعنی صبا تامین، ۱۹ عدد است.
بر طبق این گزارش، سرمایه شركت سرمایه گذاری صبا تامین در بدو تاسیس ۱۰۰ میلیون ریال بوده است كه طی چند مرحله به ۱۵ هزار میلیارد ریال بالا رفته است. سهامدار اصلی این شركت، سازمان تامین اجتماعی است و سرمایه گذاری صدر تامین، سرمایه گذاری دارویی تامین، سرمایه گذاری سیمان تامین و سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین سهامداران دیگر این شركت سرمایه گذاری هستند.
منبع:

1399/01/19
12:53:56
5.0 / 5
3094
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی