Niazgah نیازگاه

تاثیرات كرونا بر بانك ها

تاثیرات كرونا بر بانك ها

به گزارش نیازگاه خیلی از بانك ها در سرتاسر جهان تحت تأثیر نتایج انتشار كرونا قرار گرفته اند.


به گزارش نیازگاه به نقل از رویترز، صنعت بانكداری هم به مانند خیلی از بخش های دیگر تحت تأثیر شیوع كرونا قرار گرفته است و بانك ها در خیلی از كشورهای جهان مجبور به اتخاذ سیاست های جدید برای كاستن از تبعات این ویروس شده اند.
هند
بعد از تصمیم دولت به قرنطینه كامل این كشور برای كاستن از سرعت شیوع ویروس كرونا، یك منبع مطلع از احتمال تعطیلی اغلب شعب اطلاع داده است. به قول وی در هر پنج كیلومتر تنها یك شعبه بانكی باز خواهد بود هر چند كه این تصمیم هنوز به تایید نهایی بانك مركزی هند نرسیده است. با عنایت به این كه حدود ۷۰ درصد جامعه هند در انجام تراكنش های روزمره خود كاملا وابسته به استفاده از وجه نقد هستند، امكان تعطیلی كامل شعب بانكی هم اكنون وجود ندارد.
كانادا
بانكهای كانادایی با شیوع كرونا در این كشور گرفتار زیان زیادی شده اند. بررسی ها نشان داده است كه مجموع سودآوری شش بانك بزرگ این كشور در مقایسه با مدت پیش از بحران كرونا ۳۲ درصد كاهش پیدا كرده كه همین مسئله باعث نگرانی از آینده شغلی كاركنان این بانك ها شده است.
بانكهای كانادایی در ایالت های كبك و اونتاریو بخش زیادی از شعبات خویش را تعطیل كرده اند و با حداقل ظرفیت به كار مشغول اند. دولت كانادا وعده داده است تا سقف ۲۷ میلیارد دلار تسهیلات كمكی در اختیار بخش بانكی قرار دهد.
ایتالیا
در شرایطی كه ایتالیا به بحران زده ترین كانون كووید-۱۹ در اروپا و جهان تبدیل گشته، بانكهای این كشور هم از راه ارائه تسهیلات ارزان قیمت به كسب و كارهای صدمه دیده و هم از راه كاهش فعالیتهای خود به مقابله با كرونا رفته اند. به تازگی اتحادیه بانكداران ایتالیا تهدید كرده است در صورت موافقت نكردن دولت با تعطیلی بیشتر شعبات مجبور به انجام اعتصاب خواهد بود.
كویت
دولت كویت همزمان با بیان ممنوعیت تجمع اعلام نموده است كه شعبات بانكی در این كشور باید به صورت گردشی دایر باشند.
قطر
قطر علاوه بر كاهش میزان فعالیت شعبات بانكی اعلام نموده است صرافی ها باید به صورت موقت تعطیل شوند.1399/01/08
23:44:31
5.0 / 5
3144
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی