Niazgah نیازگاه
وزیر راه:

۹۸ سخت ترین سال مردم ایران بود

۹۸ سخت ترین سال مردم ایران بود

به گزارش نیازگاه وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه سال 98 سخت ترین سالی بود كه كشور و مردم تابحال تجربه كرده اند، اظهار داشت: با این وجود، در سال سخت توانستیم به وعده هایی كه به مردم داده بودیم عمل نماییم.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، «محمد اسلامی» در گفت وگوی خبری به اقداماتی كه در سال ۹۸ در بخش های راه، حمل و نقل، هواشناسی، ایجاد زیرساخت ها، برنامه های عمرانی و توسعه ای كشور و مسكن انجام شد، اشاره نمود و اظهار داشت: در این سال سخت دشمن كوشش كرد با القائات و عملیات روانی دشمن در جهت ناكارآمد جلوه دادن اقدامات انجام شده در كشور، مردم را ناامید كند تا چرخه حركت در كشور كند شود.
وی افزود: اما به لطف الهی این حركت ها ادامه یافت و در سال ۹۸ توانستیم قوی تر پروژه های عمران و ساختمان و مسكن را فعال و پرسرعت تر دنبال نماییم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره توسعه و پیشرفت در سازمان هواشناسی و اعتماد مردم به این سازمان اظهار داشت: در سال ۹۸، اعتماد عمومی كه به هواشناسی جلب شده، دلیل پیش بینی دقیقی است كه همكاران ما انجام می دادند و در این سال هیچ غافلگیری نداشتیم و مردم و دستگاهها و ستاد بحران پیش هنگام باخبر و اطلاع رسانی كردند.
وی با اشاره به اینكه در سال قبل سه موضوع مهم مورد توجه قرار گرفت، اضافه كرد: اولا به دنبال این بودیم كه رویكردهایمان تعامل آفرین باشد تا بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه ها حركت برای سازندگی و پیشرفت را تسهیل و تسریع نماییم كه جلوه های آن در پروژه های مختلف صورت گرفت و در حوزه بنادر و توسعه آنها، تكمیل پروژه های فرودگاهی، پروژه های راه آهن، پروژه های اتوبان ها و جاده ها و پروژه های مسكن این مهم عملیاتی شد.
اسلامی به اقدامات انجام شده در حوزه مسكن اشاره نمود و اظهار داشت: در این تحرك كه اعتقاد داریم، پروژه های عمران و مسكن و ساختمان، سهم بزرگی در برون رفت از ركود اقتصادی دارد، آمارها نشان داد كه تحرك در بخش ساختمان و بخش مسكن به وجود آمد و یكی از عواملی كه مانع تداوم ركود اقتصادی كشور شد، همین بخش بود و توانستیم فعال تر ورود نماییم تا اهداف این بخش با سرعت بیشتری همراه شود.
وی اضافه كرد: تكمیل مسكن مهر، ۲۳۰ هزار واحد مسكن جدید كه مردم در طرح مسكن ملی ثبت نام كردند و تشكیل پرونده دادند، پروژه هایی كه آغاز شد و در حال ساخت است اینها همه نمادهایی بود كه این تفكر و رویكرد را محقق كرد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه در سال رونق تولید در حوزه راه آهن سال ۱۳۹۸ یك ركورد ثبت گردید، اضافه كرد: در تعاملی كه با كارخانه های سازنده و شركت های حمل و نقل ریلی در چارچوب قراردادهای ساخت داخل داشتیم، برای نخستین بار یك ركورد ثبت كردیم مثلا كارخانه واگن پارس اراك كه همیشه یكی از شركت های تولیدی بحرانی بود، در سال ۹۸ یك ركورد ۲۰ ساله ثبت نمود و توانست بالاترین رقم تولید را داشته باشد.
وی افزود: در سال قبل بیش از ۷۳۰ لوكوموتیو، واگن باری و مسافربری این شركت ها تولید كردند و در اختیار ناوگان گذاشتند و این بالاترین رقمی بود كه تابحال اتفاق افتاده بود و از همه مهتر اینها ساخت داخل بود. همین طور در زمینه ریل ما برای نخستین بار از ریل راه آهن ساخت داخل استفاده كردیم.

اسلامی به صنعت هوایی و دریایی نیز اشاره نمود و اظهار داشت: در حوزه های شناوری و هوایی و در حوزه حلقه های مفقوده ای كه ما در صنعت هوایی داشتیم كه ناوگان ما را لطمه می زد شركت های دانش بنیان به مدد آمدند.
وی از توسعه ترانزیت بعنوان گام سوم در راه تعاملات نام برد و اظهار داشت: با توسعه ترانزیت، گسترش تجارت و روابط و تعاملات را برای بهبود وضعیت اقتصادی كشور ایجاد كردیم. با تعامل با كشورهای همسایه و تعرفه مشترك و شیوه های مشترك داشتیم، ترانزیت تسهیل تر شد و توانستیم در این سال، حجم مبادلات و سرعت را برای تقویت تزانزیت، افزایش دهیم.
منبع:

1399/01/04
22:13:07
5.0 / 5
3256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی