Niazgah نیازگاه

افزایش كیفیت تولید دام با روش های زیستی از سال آینده

افزایش كیفیت تولید دام با روش های زیستی از سال آینده

به گزارش نیازگاه ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سال ۹۸ تولید دام باكیفیت را در اولویت كاری خود قرار داد. موضوعی كه رابطه مستقیمی با سلامت جسمی و روانی مردم دارد و چشم انداز نهایی آن برای سال آینده دیده شده است.


به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تلاشهای ستاد برای افزایش توان تولیدی دام در كشور اظهار داشت: این هدف ستاد را برآن داشت تا برای افزایش كیفیت دام های تولیدی در كشور اقداماتی داشته باشد، تولید ۲ هزار راس بز نژادهای ممتاز شیری، گوشتی و چند قلوزا از راه تولید خارج رحمی جنین به روش های شبیه سازی و IVF همچون اقداماتی بود كه ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همكاری با پژوهشگاه زیست فناوری رویان اصفهان كلید زده است.
وی بیان نمود: این همكاری مشترك امسال تا ۴۰ درصد پیشرفت داشت و چشم انداز نهایی كار برای سال ۹۹ دیده شده است كه اجرای آن می تواند كیفیت و كمیت دام های تولیدی در كشور را افزایش دهد.
قانعی اظهاركرد: طرح انتقال ژن چندقلوزایی به روش آمیخته گری با همكاری یكی از شركت های دانش بنیان در استان زنجان اجرا شد كه پیشبینی می شود در صورت تأمین هزینه ۳۱۰ میلیاردی اجرای طرح در سطح ملی، افزایش ظرفیت ۳۰ هزار تنی گوشت قرمز در ۵ منطقه از كشور محقق خواهد شد.
بنا به قول وی، پروژه افزایش جمعیت گاو سیستانی به منظور پیشگیری از انقراض این گونه پرارزش و همینطور تولید گوشت با كیفیت از راه تولید اسپرم و جنین هم در اواخر سال ۹۸ كلید خورده است.


1398/12/29
16:04:54
5.0 / 5
3407
تگهای خبر: افزایش , تولید , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی