Niazgah نیازگاه

پرداخت های اینترنتی را بالا ببرید تا مردم كمتر به بانك ها بیایند

پرداخت های اینترنتی را بالا ببرید تا مردم كمتر به بانك ها بیایند

به گزارش نیازگاه به دنبال افزایش دو مرحله ای سقف كارت به كارت برای ورود هرچه كمتر مردم به شعب بانك ها، برخی مدیران بانكی می گویند بهتر است بانك مركزی سقف نقل و انتقال اینترنتی را از ۵۰ میلیون تومان افزایش دهد تا مردم كمتر برای ارقام بالاتر به شعب رجوع كنند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، این روزها با انتشار ویروس كرونا سفارش های وزارت بهداشت و مسؤلان بر این است كه مردم تا حد امكان از رفت و آمدهای غیرضرور اجتناب كنند.
این در حالی است كه یكی از محل های عرضه خدمات كه بسیار پر رفت و آمد بوده و همچنان از آن چندان كاسته نشده شعب بانك ها هستند كه مردم با رفتن به آن و ارتباط مستقیم با كاركنان بانك ها كارهای خویش را انجام می دهند كه این جریان باعث ایجاد خطراتی برای خود مشتریان و البته كاركنان بانك ها شده است؛ به صورتی كه طی روزهای گذشته حدود ۱۰ نفر از كارمندان بانك ها به علت مبتلا شدن به ویروس كرونا جان خویش را از دست دادند.
بر این اساس طی این مدت بانك مركزی تغییراتی را در بعضی خدمات ایجاد كرد تا كمكی برای كاهش رفت و آمد به شعب باشد. همچون سقف مجاز انتقال از راه كارت به كارت را از سه میلیون به پنج میلیون تومان افزایش داد و به دنبال آن امروز اعلام شده كه این سقف تا ۱۰ میلیون تومان بالا رفته و افراد می توانند بدون رفتن به شعب تا این رقم پول را جابجا كنند.
این در حالی است كه با افزایش سقف كارت به كارت همچنان پرداخت های اینترنتی تغییری نداشته و هم اكنون حدود ۵۰ میلیون تومان است؛ موضوعی كه برخی مدیران بانكی می گویند در شرایط فعلی كه مراجعات زیادی برای پرداخت ارقام بالاتر از این مبلغ باید در شعب صورت گیرد مناسب می باشد كه بانك مركزی برای افزایش سقف اینترنتی اقداماتی را انجام دهد.
بانكی ها می گویند با عنایت به این كه در پرداخت اینترنتی مبدا و مقصد پول كاملا مشخص و تحت كنترل قرار دارد، حداقل برای مدتی كوتاه باید افزایش داشته باشد تا مردم برای جابجایی بیشتر از این رقم به شعب رجوع نكنند، در حالیكه حالا درخواست زیادی برای این مورد در شعب وجود دارد.1398/12/19
23:29:07
5.0 / 5
3437
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی