Niazgah نیازگاه

دست رد كشاورزان معترض اسپانیایی به بسته پیشنهادی دولت

دست رد كشاورزان معترض اسپانیایی به بسته پیشنهادی دولت

نیازگاه: دولت اسپانیا در حالی تدابیر ضروری جدید برای برآورده كردن انتظارات كشاورزان معترض اتخاذ نموده كه این كشاورزان بسته پیشنهادی دولت را ناكافی و ناكارآمد دانسته و اعلام نمودند كه همچنان به اعتراض هایشان ادامه خواهند داد.


به گزارش خبرگزاری افه، شورای وزیران دیروز(سه شنبه ۶ اسفندماه) بعد از گذشت یك ماه از شروع اعتراض های كشاورزان، تدابیری برای رسیدگی به مطالبات بخش كشاورزی و حل وفصل بحران سودآوری محصولات تولیدی به تصویب رساند كه شامل اصلاحاتی در قانون زنجیره غذایی می شود. همچون این اصلاحات، جریمه هایی تا ۱۰۰ هزار یورو برای فروش محصولات غذایی به ارزش كمتر از هزینه تولید در نظر گرفته شده و هرگونه خرید و فروشی بر خلاف این قانون ممنوع اعلام گردید.
« لوئیس پلاناس » وزیر كشاورزی اسپانیا نیز اعلام كرد، بسته پیشنهادی دولت، پاسخ مستقیمی به نیازهای اساسی كشاورزان در اعتراض های هفته های اخیر خواهد بود.
كشاورزان و رانندگان از ماه گذشته تابحال با تجمع در خیابان های شهرهای مختلف اسپانیا، از سیاستمداران خواستند تدابیری فوری برای بهبود شرایط نابسامان كشاورزی اتخاذ كنند.
معترضان با قرار دادن تراكتورهای خود در ورودی های شهرها ترافیك ایجاد كردند تا اعتراض خودرا نسبت به شرایط نامساعد بخش كشاورزی به گوش مسئولان و پدرو سانچز نخست وزیر برسانند.
معترضان كه قیمت های پایین و افزایش هزینه های تولید سبب نارضایتی آنان شده، خواستار بهبود وضعیت با قیمت های عادلانه بوده و از دولت توقع دارند چاره ای برای مقابله با بحران كنونی در بخش كشاورزی بیابند.
براساس آمار ارائه شده از طرف نهاد هماهنگی سازمان های كشاورزی و دامداری (COAG) در بعضی موارد كشاورزان مجبور می شوند تولیدهای انبوه خودرا به بهای بیشتر از ۵۰۰ درصد زیر قیمت نهایی خود بفروشند.
این اعتراض ها در حالی در اسپانیا شروع شده كه در ۱۵ سال اخیر، قیمت خرید محصولات كشاورزی، دام و ماهی ۱۵.۵ درصد كاهش داشته است.
علاوه بر قیمت خرید پایین محصولات، تحریم های آمریكا در مورد برخی كالاهای تجاری همچون روغن زیتون نیز سبب نارضایتی كشاورزان شده است.
2023منبع:

1398/12/07
11:47:40
5.0 / 5
3756
تگهای خبر: افزایش , تولید , دولت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی