Niazgah نیازگاه

پرداخت كامل حقوق و مطالبات جنگل بانان تا فروردین 99

پرداخت كامل حقوق و مطالبات جنگل بانان تا فروردین 99

به گزارش نیازگاه سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور اظهار داشت كه تمامی حق و حقوق و مطالبات جنگل بانان و محافظان جنگل تا فروردین ماه ۹۹ پرداخت می شود.


خسرو شهبازی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری اضافه كرد: در سال های گذشته هم تلاشهای گوناگونی برای پرداخت مطالبات حافظان جنگل صورت گرفت كه موفق نبوده است ولی با برنامه ریزی سازمان جنگل ها و همكاری سازمان برنامه و بودجه تا آخر فروردین حقوق تمامی نیروهای حفاظتی جنگل را كه در طرح ها با آنها قرارداد داریم و داشتیم پرداخت خواهیم كرد.
وی مطالبات معوقه را ۵۰ میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت كه این مبلغ هم مربوط به سالجاری و هم سال های گذشته است.
شهبازی تصریح كرد: البته بخش از مطالبات تا كنون پرداخت شده و قسمتی دیگر از اعتبارت حقوق جنگل بانان در حساب سازمان جنگل ها قرار دارد و در حال پرداخت است.
وی مهمترین مسئله در پرداخت مطالبات جنگل بانان را شناسایی كامل نیروها عنوان نمود و توضیح داد: اینكه نیروهای قراردادی در كجا و چگونه در حال فعالیت و حراست از جنگل هستند مهم خواهد بود و ما اطلاعات و گزارشاتی از فقدان حضور یگان های حفاظتی در جنگل داریم كه باید شناسایی شوند.
شهبازی تصریح كرد: البته ما به دنبال اخراج نیروها نیستیم و هدف ما ماندگاری نیروهای حفاظتی جنگل ها در شركت ها است.
خروج پنج هزار خانوار از جنگل
سرپرست سازمان جنگل ها همینطور با اشاره به این كه هم اكنون ۷۴ هزار خانوار جنگل نشین در كشور وجود دارد، اظهار داشت: برنامه اولیه ما خروج ۱۰ هزار خانوار از جنگل با توانمند سازی بود.
شهبازی با اشاره به اینكه برخی خروج از جنگل را با اخراج از جنگل اشتباه گرفته اند و تبلیغ كرده اند، اضافه كرد: هدف ما هدایت داوطلبانه ساكنان بومی جنگل ها با فراهم كردن شرایط زندگی در خارج از جنگل است و تابحال هم حدود پنج هزار و ۵۰۰ خانوار در مناطق پر صدمه جنگل های كشور ساماندهی و خارج شدند.
وی اظهار داشت: هدف ما خالی كردن كل جنگل از ساكنین بومی آن نیست و هیچگاه این روش برای ما پذیرفته شده نبوده است.
سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری روز گذشته پنجشنبه میهمان دانشكده كشاورزی و منابع طبیعی ساری بود، نشستی كه در آن در باره طرح تنفس جنگل هم اندیشی شد.
خبرنگار ایرنا در حاشیه این نشست با شهبازی مصاحبه كرد.


1398/11/18
23:54:04
5.0 / 5
3916
تگهای خبر: بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی