Niazgah نیازگاه

عملكرد خوب اقتصاد فرانسه در سه ماهه سوم

عملكرد خوب اقتصاد فرانسه در سه ماهه سوم

به گزارش نیازگاه با وجود افزایش مشكلات اقتصادی در منطقه یورو، نرخ تورم در فرانسه كاهش و رشد اقتصادی افزایش پیدا كرد.


به گزارش نیازگاه به نقل از تریدینگ اكونومكیس، بعد از آن كه در ماه سپتامبر، تورم فرانسه باردیگر سیری نزولی به خود گرفت و به ۰.۹ درصد نزدیك شد، در ماه اكتبر قیمت ها بار دیگر به مسیر نزولی ادامه داده اند؛ بگونه ای كه تا آخر دوازده ماه منتهی به ماه اكتبر، نرخ تورم فرانسه به ۰.۷ درصد كاهش پیدا كرده است. این نرخ تورم، كمترین تورم ثبت شده در فرانسه از ژوئیه سال ۲۰۱۷ تابحال بوده است.
در میان بخش های مختلف نرخ تورم انرژی به منفی ۱.۶ درصد رسیده است كه در مقایسه با تورم ۰.۲ درصدی ماه سپتامبر كاهش محسوسی یافته است. بیش ترین تورم ثبت شده در میان بخش های مختلف تا آخر ماه اكتبر مربوط به تنباكو با ۸.۸ درصد بوده است اما تورم در بخش مواد غذایی از ۲ درصد در ماه قبل به منفی ۰.۱ درصد در ماه اكتبر رسیده است.
طبق اعلام مركز آمار فرانسه، تورم ماهانه این كشور ۰.۱ درصد اندازه گیری شده است كه ۰.۲ درصد كمتر از تورم ماه سپتامبر است. شاخص تعدیل شده بهای مصرف كننده ۰.۹ درصد در دوازده ماه منتهی به اكتبر و منفی ۰.۱ درصد در ماه اكتبر اندازه گیری شده است.
متوسط نرخ تورم فرانسه در بازه زمانی ۱۹۵۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۴.۳۵ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به تورم ۱۸.۸ درصدی آوریل ۱۹۵۰ و پایین ترین تورم ثبت شده هم مربوط به تورم منفی ۰.۷ درصدی ماه ژوئیه سال ۲۰۰۹بوده است.
هم چنین در سه ماهه سوم امسال، متوسط رشد اقتصادی فرانسه ۰.۳ درصد اندازه گیری شده است كه ۰.۱ درصد بیش تر از نرخ پیشبینی شده قبلی و برابر با رشد اقتصادی این كشور در سه ماهه دوم امسال بوده است. بر اساس سالانه هم متوسط رشد اقتصادی فرانسه در دوازده ماه منتهی به اكتبر ۱.۳ درصد اندازه گیری شده است.
در میان بخش های مختلف، رشد مصارف داخلی نسبت به سه ماهه دوم سال با ۰.۱ درصد افزایش به ۰.۳ درصد و مخارج دولتی به ۰.۴ درصد افزایش پیدا كرده اند. از سوی دیگر اما سرمایه گذاری خانوار با رشد ۰.۱ درصدی روبرو شده كه ۰.۷ درصد كمتر از دوره مشابه قبلی است.
متوسط نرخ رشد اقتصادی فرانسه در بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۷۸ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه سوم سال ۱۹۶۸ با هشت درصد و پایین ترین رشد ثبت شده هم مربوط به سه ماهه دوم سال ۱۹۶۸ با منفی ۵.۳ درصد بوده است.1398/08/12
15:07:31
5.0 / 5
3983
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی