Niazgah نیازگاه

كسری بودجه وحشتناك در انتظار انگلیس

كسری بودجه وحشتناك در انتظار انگلیس

به گزارش نیازگاه نتایج یك تحقیق جدید نشان داده است خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا می تواند كسری بودجه انگلیس را به ۱۰۰ میلیارد دلار برساند.


به گزارش نیازگاه به نقل از رویترز، با وجود آن كه تنها حدود سه هفته دیگر مهلت زمانی مقرر برای رسیدن به توافقی بر سر چگونگی خروج از اتحادیه اروپا توسط انگلیس زمان باقی مانده است، هنوز هیچ چشم انداز روشنی از دستیابی به یك توافق وجود ندارد و اختلافات بین مقامات انگلیسی با یكدیگر بر سر این مسئله به اوج خود رسیده است. از یك طرف بوریس جانسون، نخست وزیر این كشور گفته است انگلیس را تحت هر شرایطی از اتحادیه اروپا در سی و یكم اكتبر خارج خواهد نمود و از جانب دیگر، مجلس این كشور كه شدیدا با خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مخالف است، لایحه ای را در این خصوص برای اجبار دولت به حصول توافق با اتحادیه اروپا قبل از ترك این اتحادیه تصویب كرده و به تایید ملكه رسانده است.
موسسه مطالعات مالی انگلیس در گزارشی اخطار داد كه در صورت تحقق سناریوی خروج سخت كه به خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا اطلاق می شود، كسری بودجه در سال ۲۰۲۱-۲۲ به چهار درصد از درآمد ملی خواهد رسید كه معادل ۹۲ میلیارد پوند خواهد بود. این موسسه هم چنین اخطار داده است كه اقتصاد انگلیس گرفتار ركود خواهد شد.
در سال مالی ۲۰۱۸-۱۹ كسری بودجه انگلیس به ۴۱ میلیارد پوند (معادل ۱.۹ درصد تولید ناخالص داخلی) بود كه از سال ۲۰۰۱ بی سابقه بوده است. در دراز مدت دولت انگلیس احتیاج به مخارج عمومی كمتری در مقایسه با حالت باقی ماندن در اتحادیه اروپا خواهد داشت اما با عنایت به روند افزایش سن جمعیت این كشور، مخارج تامین اجتماعی افزایش محسوسی خواهد داشت.
كارل امرسون، قائم مقام موسسه مطالعات مالی انگلیس اظهار داشت: در صورت خروج بدون توافق، به احتمال بسیار زیاد نیازمند افزایش مخارج دولتی برای تقویت رشد اقتصادی و یك گذار آرام با كمترین ریاضت خواهیم بود.
وزیر دارایی انگلیس وعده داده است كه دولت این كشور ۱۳.۴ میلیارد پوند در زمینه های مختلف نظیر بهداشت، امنیت و آموزش هزینه خواهد نمود تا نتایج برگزیت را به حداقل برساند. در صورت تحقق چنین وعده ای، افزایش كسری بودجه انگلیس قطعی خواهد بود هر چند كه بعید است مجلس این كشور با چنین بودجه ای موافقت كند.1398/07/18
21:50:19
5.0 / 5
4309
تگهای خبر: آموزش , افزایش , اقتصاد , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی