Niazgah نیازگاه

شاخص بورس در قله ای جدید ایستاد

شاخص بورس در قله ای جدید ایستاد

نیازگاه: امروز در بورس تهران 205 سهم با افزایش قیمت و 138 سهم با افت قیمت روبه رو شدند. امروز شاخص اصلی بورس با بیشتر از 5000 واحد توانست ركورد تازه به ثبت برساند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۵۴۳ واحد رشد كرد و به رقم ۲۸۴ هزار و ۱۳۸ واحدی رسید. با این رشد بیشتر از ۵۰۰۰ واحدی شاخص بازار یك دفعه دیگر ركورد جدیدی را به ثبت رساند. شاخص كل هم وزن نیز با ۱۱۴۲ واحد رشد مواجه گردید و تا عدد ۷۸ هزار و ۶۸ پایین آمد.
امروز فولاد مباركه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و هلدینگ خلیج فارس به ترتیب ۶۶۱، ۴۳۳ و ۳۱۷ واحد تاثیر مثبت روی فاكتورهای بازار سرمایه داشتند. مپنا، سرمایه گذاری غدیر نیز در امتداد رشد فاكتورهای بازار حركت كردند. اما در طرف مقابل مخابرات ایران، ایران خودرو و تامین سرمایه مبین هر كدام به ترتیب ۴۱، ۲۳ و ۲۲ واحد تاثیر كاهنده روی فاكتورهای بازار داشتند.
شاخص آزاد شناور امروز با ۶۴۳۲ واحد افزایش به رقم ۳۲۴ هزار و ۳۲۵ واحدی رسید و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۴۷۱۵ و ۷۷۷۲ واحد رشد كردند. فلزات اساسی شاهد معاملات ۴۲۲ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش ۲۴۲ میلیارد تومان بود كه بدین سان بیش ترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.
گروه محصولات شیمیایی، خودرو و سرمایه گذاری ها بعد از گروه فلزات اساسی بیش ترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۲۰۲۰ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴.۸ میلیارد سهم و اوراق مالی است.
امروز در بورس تهران ۲۰۵ سهم با افزایش قیمت و ۱۳۸ سهم با افت قیمت رو به رو شدند. در طرف مقابل تعداد نمادهای مثبت در فرابورس ایران ۱۱۰ و تعداد نمادهای منفی در این بازار به ۸۱ رسید.
آیفكس نیز ۵۶ واحد رشد كرد و تا رقم ۳۷۶۷ واحدی بالا رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران به عدد ۱۱۶۳ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی است. تعداد معاملات این بازار به ۳۰۴ هزار و ۷۷۸ رسید.
منبع:

1398/06/09
21:23:17
5.0 / 5
4649
تگهای خبر: افزایش , اوراق , بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی