Niazgah نیازگاه
در معاملات بازار سهام

عرضه بر تقاضا پیشی گرفت

عرضه بر تقاضا پیشی گرفت

نیازگاه: امروز در معاملات بازار سهام با افزایش شدت عرضه ها، بیشتر سهم ها با كاهش قیمت رو به رو شدند؛ در بورس و فرابورس ایران در مجموع 252 سهم با افزایش قیمت و 285 سهم با افت قیمت همراه بودند. ارزش معاملات این دو بازار در مجموع به حدود 1500 میلیارد تومان رسید.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۶۳ واحد رشد كرد و به رقم ۲۵۲ هزار و ۴۸۸ واحدی رسید اما شاخص كل هم وزن با ۱۸ واحد افت مواجه گردید و در تراز رقم ۶۰ هزار و ۶۵۶ واحدی نشست.
شاخص ازاد شناور نیز با ۱۷۶ واحد رشد رقم ۲۶۰ هزار و ۷۱۱ را تجربه نمود و شاخص بازار اول با ۲۵۶ واحد افزایش عدد ۱۸۵ هزار و ۵۵۹ را تجربه نمود.
شاخص بازار دوم اما با ۲۸۲ واحد كاهش در تراز ۵۰۴ هزار و ۳۱۵ واحدی ایستاد.
گسترش نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی پردیس و سرمایه گذاری غدیر هر كدام به ترتیب ۲۷۷، ۱۴۸ و ۱۰۶ واحد تاثیر افزایشی روی فاكتورهای بازار سهام داشتند، اما در طرف مقابل معدنی و صنعتی گلگهر، پالایش نفت اصفهان و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید هر كدام به ترتیب ۱۵۵، ۵۹ و ۴۷ واحد تاثیر كاهنده روی شاخص ها داشتند.
امروز گروه محصولات شیمیایی ارزش معاملات ۱۵۰ میلیارد تومان را تجربه نمود و بدین ترتیب در این آمار بار دیگر در صدر گروه ها قرار گرفت. حجم معاملات این گروه نیز تا رقم ۱۴۷ میلیون سهم و اوراق مالی بالا رفت.
گروه خودرو بعد از شیمیایی ها بیشترین ارزش معاملات را تجربه نمود و شاهد دادوستد ۲۴۹ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۵۶ میلیارد تومان بود. در عین حال بیشتر سهم های این گروه با كاهش قیمت مواجه گشتند.
گروه های كانه های فلزی، فلزات اساسی، بانك ها، غذایی به جز قند و انبوه سازی به ترتیب بیشترین ارزش معاملات را بعد از شیمیایی ها و خودرویی ها از آن خود كردند.
در بورس تهران تعداد نمادهای مثبت ۱۳۵ و تعداد نمادهای منفی به ۲۰۶ رسید. همین طور در فرابورس ایران ۱۱۷ نماد با افزایش قیمت و ۷۹ نماد با افت قیمت مواجه گشتند.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۷۳۵ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات از دو میلیارد سهم و اوراق مالی بالا رفت.
آیفكس نیز با ۴.۴ واحد افت در تراز ۳۲۸۶ نشست و ارزش معاملات فرابورس تا رقم ۷۹۷ میلیارد تومان بالا رفت. حجم معاملات نیز به ۹۲۹ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.
منبع:

1398/05/07
21:29:08
5.0 / 5
4324
تگهای خبر: افزایش , اوراق , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی