Niazgah نیازگاه

كانال شكنی پیاپی شاخص بورس

كانال شكنی پیاپی شاخص بورس

به گزارش نیازگاه قیمت بیشتر سهم ها در بورس در این روزها با افزایش تقاضا، رو به رشد است؛ به صورتی كه امروز قیمت ۱۹۸ سهم رشد و ۱۳۸ سهم افت كرد. در عین حال شاخص كل توانست ترازوی جدید را تجربه كند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، امروز در حالی نماگر اصلی بازار سهام وارد كانال ۲۳۳ هزار واحدی می شود كه طی دو روز پیش این شاخص برای نخستین بار توانست كانال ۲۲۹ هزار واحدی را پشت سر بگذارد و قله ۲۳۰ هزار واحدی را فتح كند.
اگر در ایام معاملاتی هفته آینده هم شاخص كل بی وقفه رشد كند، می تواند هر لحظه ركورد جدیدی را به ثبت برساند. اما در عین حال بعضی از كارشناسان معتقدند با عنایت به رشدهای اخیر امكان كاهش قیمت در سهم ها هم وجود دارد، چونكه اكثریت سهم ها بر مبنای اصول بنیادی و تولید و فروش شركت ها با رشد قیمت مواجه نشدند، بلكه به دلیل عوامل غیر بنیادی و موضوعات بیرونی همچون نرخ دلار و انتظارات سرمایه گذاران از آینده اقتصادی با رشد قیمت مواجه گشتند.
امروز در زمان هایی از ساعات معاملات سایت مدیریت فناوری بورس تهران با مشكلاتی مواجه گردید كه روح الله دهقان - مدیر عامل مدیریت فناوری بورس - اعلام نمود: به علت ركوردشكنی در بازدید، این سایت باعث مشكل در پاسخگویی در خدمات رسانی شده و هسته معاملات با مشكل مواجه نبوده است.
همینطور امروز در بازار سرمایه، شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۷۳۵ واحد رشد كرد و به رقم ۲۳۳ هزار و ۳۵۲ واحدی رسید. شاخص كل هم وزن هم در این مدت با ۸۷۲ واحد افزایش مواجه گردید و تا رقم ۵۸ هزار و ۱۳۱ واحدی بالا رفت.
در عین حال شاخص آزاد شناور با ۲۸۸۵ واحد افزایش به رقم ۲۶۴ هزار و ۵۹ واحدی رسید. شاخص بازار اول و بازار دوم هم هر كدام به ترتیب ۲۰۴۷ و ۵۲۹۴ واحد رشد داشت.
شركت ارتباطات سیار ایران، بانك ملت، گروه مپنا، مخابرات ایران و سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین جزو شركت هایی بودند كه بیشترین تأثیر را روی شاخصهای بازار سرمایه داشتند. همینطور فولاد خوزستان، پتروشیمی مبین و گسترش نفت و گاز پارسیان در جهت كاهش شاخصهای بازار پیش رفتند.
امروز در گروه بانك ها و مؤسسات اعتباری ارزش معاملات رشد قابل توجهی داشت؛ به صورتی كه در این گروه با دست به دست شدن نزدیك به دو میلیارد سهم و اوراق مالی ارزش معاملات به حدود ۲۸۵ میلیارد تومان رسید. بانكی ها یك دست با رشد قیمت مواجه گشتند و در بعضی از سهم های این گروه با صف خرید مواجه بودیم.
دیگر گروه پر معامله امروز خودرویی ها بودند؛ به صورتی كه در این گروه ۱.۱ میلیارد سهم به ارزش بیشتر از ۲۷۹ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. نمادهای ایران خودرو، لنت ترمز ایران، محور سازان ایران خودرو، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، قطعات اتومبیل ایران در این گروه بیشتر از چهار درصد افزایش قیمت را تجربه كردند و برخی از سهم های این گروه بیشتر از سه درصد با افت قیمت روبرو شدند.
سومین گروهی كه بیشترین رشد ارزش معاملات را به خود اختصاص داد، گروه محصولات شیمیایی بودند كه با معامله ۴۷۷ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش معاملات ۱۷۵ میلیارد تومان رسیدند.
در گروه مخابرات شركت ارتباطات سیار ایران با صف خرید و رشد نزدیك پنج درصدی در قیمت پایانی مواجه گردید.
ارزش معاملات بورس تهران امروز در مجموع به رقم ۱۷۴ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن حدود شش میلیارد سهم و اوراق مالی بود.
شاخص كل فرابورس هم با حدود ۱۹ واحد رشد مواجه گردید و تا رقم ۲۹۵۶ واحدی بالا رفت. همینطور ارزش معاملات فرابورس ۹۳۸ میلیارد شد كه ناشی از دست به دست شدن بیشتر از دو میلیارد سهم و اوراق مالی بود.1398/03/22
15:33:43
5.0 / 5
4491
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , اوراق , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی