Niazgah نیازگاه

ثبت بدترین عملكرد هفتگی دلار در طول سه ماه اخیر

ثبت بدترین عملكرد هفتگی دلار در طول سه ماه اخیر

نیازگاه: نرخ دلار در معاملات امروز نیز كم شد تا بدترین عملكرد هفتگی خود از ماه مارس تابحال را به ثبت رسانده باشد.


به گزارش نیازگاه به نقل از رویترز، مؤسسه "ای دی پی" در گزارش جدید خود از وضعیت بازار كار بزرگ ترین اقتصاد جهان اعلام نمود كه اقتصاد آمریكا در ماه می تنها ۲۷ هزار شغل جدید به وجود آورده كه كمترین اشتغال زایی صورت گرفته ماهانه در ۹ سال اخیر است. هر چند كه هنوز گزارش نهایی اشتغال زایی توسط وزارت كار منتشر نشده است اما گزارش منفی این مؤسسه موجب شد كه دلار در مبادلات امروز در لاك دفاعی فرو رود.
در ایام اخیر دلار متحمل فشار سنگینی از جانب بازدهی اوراق قرضه دلاری و تشدید جنگ تجاری با چین قرار گرفته است و كاملاً از قله دو سال اخیر خود فاصله گرفته است. حالا خیلی از فعالان بازار انتظار دارند تا قبل از ماه ژوئیه بانك مركزی آمریكا نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد كم كند. بارت واكا بایاشی، مدیر شعبه توكیو مؤسسه "استریت بانك" با بیان این كه احتمال دارد حتی بیشتر از یك بار شاهد كاهش نرخ بهره باشیم اضافه كرد: شاهد تغییرات بنیادی در چرخه نرخ بهره فدرال رزرو بوده ایم. آنها كاملاً دست از روند صعودی برداشته اند و اگر نگوییم حتما اما به احتمال زیاد یك و حتی بیشتر از یك بار كاهش نرخ بهره خواهیم داشت.
شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از شش ارز مهم جهانی را اندازه می گیرد با ۰.۳ درصد كاهش به ۹۷.۰۴۲ واحد رسید. این شاخص از شروع معاملات هفتگی تابحال ۰.۷۲ درصد عقب نشینی كرده است. واكا بایاشی اضافه كرد: هم اكنون دلیلهای فروش دلار از دلیلهای خرید آن بیشتر است.
از طرف دیگر بانك مركزی اروپا در نشست این هفته خود از آمادگی برای افزایش نرخ بهره آگاهی داد و این مساله منجر به تقویت یورو در مقابل دلار شد. ارز واحد اروپایی در معاملات امروز با ۰.۰۵ درصد افزایش به ۱.۱۲۶۹ دلار رسید تا ضمن رساندن بازدهی هفتگی خود به ۰.۹ درصد، بهترین عملكرد هفتگی خود از سپتامبر سال قبل تابحال را به ثبت رساند.
دلار در مقابل دیگر ارز اروپایی یعنی پوند و ین ژاپن صعودی بود؛ به شكلی كه به ۱.۲۶۵۶ پوند و ۱۰۸.۴۷ ین صعود كرد.
منبع:

1398/03/17
15:06:06
5.0 / 5
4296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی