Niazgah نیازگاه

مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس از دید كارشناسی

مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس از دید كارشناسی

به گزارش نیازگاه یك كارشناس بازار سرمایه ضمن عرضه توضیحاتی در مورد مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس و اوراق بهادار، اظهار داشت: سرمایه گذاری در بورس می تواند رونق اقتصادی جامعه را به دنبال داشته باشد و فضایی امن برای سرمایه های مردم است.


سید احمد شكوری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مزایای سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار، اظهار نمود: نیازهای بشر همواره سبب شده در جوامع مختلف مردم محل هایی را به نام بازار ایجاد كنند كه در آن خریداران و فروشندگان معاملات خودرا مستقیماً یا بوسیله واسطه هایی انجام دهند.
وی با بیان این كه بازار بورس یكی از این بازارهاست كه در آن خریداران و فروشندگان اوراق بهادار مانند سهام گردهم می آیند، تا به معاملات دارایی های خود (سهام و اوراق مشاركت و…) بپردازند، بیان كرد: ورود موفق به بازار بورس مستلزم فراگیری آموزش های لازم در این رابطه است.
شكوری با اشاره به مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس بیان كرد: سرمایه گذاری در بازار بورس می تواند نقش بسیار زیادی در رونق اقتصادی جامعه داشته باشد.

سرمایه گذاری در بورس باید با هوش مالی باشد
او با تاكید بر این كه كسب درآمد یكی از مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس است، اشاره كرد: یكی از مهم ترین اهداف هر فرد در سرمایه گذاری، كسب درآمد و سود از بورس است كه اگر با هوش مالی و به صورت صحیح و آگاهانه باشد می تواند این هدف را از دو طریق(دریافت سود نقدی "dps" و افزایش سهام در عرضه اولیه) محقق كند.
وی به دیگر مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس اشاره نمود و اظهار داشت: امكان "حصول اطمینان از قانونی بودن روش سرمایه گذاری، اطلاع از بازار مورد نظر در هر زمان (وجود شفافیت در بازار)، قابلیت نقد شوندگی سریع و راحت همچون دیگر مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس است.
این كارشناس بازار سرمایه نبود حد سرمایه مجاز در بازار بورس را از دیگر مزایای سرمایه گذاری در این بازار دانست و اظهار داشت: بوسیله آموزش بورس و سرمایه گذاری آگاهانه و بر اساس تحلیل می توان با حداقل سرمایه وارد بورس شده و بعنوان منبع درآمدی به معاملات بورس نگریست.

حفظ سرمایه در مقابل تورم، از مزایای سرمایه گذاری در بورس است
این فعال حوزه كسب و كار و سرمایه گذاری با بیان این كه قابلیت نقدشوندگی بالا بوسیله فناوری اطلاعات و معادلات در فضای آنلاین از دیگر مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس است، اضافه كرد: بازدهی بالاتر با عنایت به ریسك بهینه، حفظ سرمایه در مقابل تورم، تأمین سرمایه شركت ها بوسیله ورود به بازار سرمایه و انتشار اوراق از دیگر مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس است.
وی ادامه داد: سرمایه گذاری در بازار بورس، كنترل نقدینگی در جامعه، رشد تولید ناخالص ملی و مهار تورم و استفاده مؤثر و بهینه از پس اندازهای خرد و كوچك مردم و سرمایه های سرگردان را به دنبال داشته و به رشد صنعتی كشور كمك می نماید.
او با اشاره به بازدهی سرمایه گذاری در بورس نسبت به سایر سرمایه گذاری ها، اضافه كرد: با مقایسه چند بازار همچون بورس، طلا، سكه، ارز، مسكن و سایر بسترهای سرمایه گذاری، به این نتیجه می رسیم كه «بازار بوس و اوراق بهادار» تنها بازار متشكل، قانونمند و نقد شونده ای است كه می تواند خواسته سرمایه گذاران را تأمین كند.
شكوری در ادامه به چالش ها و موانع پیش روی بازار بورس پرداخت و اظهار داشت: بعضی از فعالان بازار سرمایه معتقدند موضاعاتی مانند محدودیت در معاملات، روند طولانی توقف نمادها و تناقض عرضه اولیه با ورود نقدینگی همچون مواردی است كه باید مورد بازبینی سازمان بورس قرار گیرد.

نگاهی به كارنامه بورس در كشور
وی با نمایش گزارشی از كارنامه بورس اوراق بهادار از شروع سال جاری در كشور اظهار داشت: در ۲۳۲ روز معاملاتی در بازار بورس و اوراق بهادار، تعداد سهام معامله شده برابر با ۴۹۰ میلیارد و ۲۸۲ میلیون سهم و حق تقدم و ارزش سهام معامله شده باز برابر با ۱۴۷۹ هزار و ۱۵ میلیارد ریال بوده است.
مدیرعامل مؤسسه ارزش آفرینان مالی بازار سرمایه با بیان این كه این فعالیت ها در ۳۱ میلیون و ۵۶۲ هزار و شش نوبت خرید و فروش شده است، اضافه كرد: تعداد واحدهای صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله باز برابر با ۵ میلیارد و ۲۷۱ میلیون واحد بوده و ارزش واحدهای صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله برابر با ۵۵ هزار و ۱۸۶ میلیارد ریال بوده است.1398/01/08
15:00:56
5.0 / 5
4391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی