Niazgah نیازگاه

افزایش قیمت ارز در بانك و بازار

افزایش قیمت ارز در بانك و بازار

نیازگاه: قیمت دلار در بانك ها و صرافی های بانكی امروز (۱۰ بهمن) با افزایش همراه بود و یورو باز در صرافی ها وارد كانال ۱۴ هزار تومان شد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، بانك مركزی از نیمه نخست سال جاری به بانك ها این مجوز را داد كه نسبت به خرید ارز از مردم اقدام نمایند، البته این نرخ در ابتدا بسیار پایین تر از قیمت بازار آزاد بود، اما به تدریج نرخ خرید ارز در بانك ها افزایش پیدا كرد، تا جایی كه در بعضی روزها از بازار آزاد باز بیشتر شد.
در همین راستا، بانك ها امروز هر دلار آمریكا را ۱۱ هزار و ۸۴۲ تومان و هر یورو را ۱۳ هزار و ۵۴۹ تومان از مردم می خرند. همین طور نرخ خرید پوند انگلیس در بانك ها امروز ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.
این در شرایطی است كه قیمت خرید دلار در بانك ها در روز گذشته ۱۱ هزار و ۷۸۲ تومان بود و نرخ های امروز نشان داده است كه نرخ دلار بانكی نسبت به روز گذشته ۶۰ تومان افزایش داشته است.
همین طور نرخ خرید هر دلار آمریكا در صرافی های بانك های دولتی تا ساعت ۱۲ امروز ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان است. این صرافی ها امروز هر یورو را ۱۴ هزار و ۵۰ تومان خریده و ۱۴ هزار و ۱۵۰ تومان می فروشند.
علاوه بر این، شعب ارزی بانك های عامل ارز مسافرتی، در صورت تكمیل بودن مدارك مسافران تا سقف ۵۰۰ یورو برای كشورهای همسایه و مشترك المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر كشورها پرداخت می كنند كه نرخ این ارز بدون احتساب كارمزد ۱۳ هزار و ۹۴۵ تومان است كه با احتساب كارمزد بانك مركزی و بانك عامل به بیشتر از ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان می رسد.
بدین سان مشاهده می شود كه نرخ یوروی مسافرتی در بانك ها، كماكان بالاتر از بازار آزاد است.
1397/11/12
14:05:04
5.0 / 5
4381
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی