Niazgah نیازگاه

برنامه های بودجه ۹۸ برای پشتیبانی از تولید و اشتغال

برنامه های بودجه ۹۸ برای پشتیبانی از تولید و اشتغال

به گزارش نیازگاه در بودجه سال آینده هفت برنامه اصلی برای پشتیبانی از تولید و اشتغال تعریف شده كه در كنار آن حمایت هایی از زیرساخت ها، تولید و اشتغال صورت خواهد گرفت.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، در لایحه بودجه سال آینده یكی از برنامه های اصلی، پشتیبانی از تولید و اشتغال، تثبیت اشتغال موجود و البته افزایش آن خواهد بود. آنچه كه بررسی اهداف لایحه بودجه سال آینده نشان داده است از این حكایت دارد كه برنامه هایی در هفت سرفصل به این منظور پیش بینی شده است.

دولت می خواهد با استمرار برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار و همینطور استمرار اجرای طرح جایگزینی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی در این مسیر گام بردارد. این در شرایطی است كه برنامه هایی برای تولید و اشتغال در بخش كشاورزی و همینطور در حوزه گردشگری صنایع دستی و میراث فرهنگی تعریف شده است.

همچنین در حوزه صنعت و معدن، استمرار برنامه تولید و اشتغال و از جانب دیگر برنامه هایی برای پشتیبانی از شركتهای دانش بنیان وجود دارد كه البته تاكید بر استمرار برنامه هاست و می تواند ادامه آنچه كه امسال اجرا شده، باشد.

در كنار آن دولت به منظور پشتیبانی از زیرساخت های تولید و اشتغال اهدافی را تعریف كرده كه می توان همچون آن به افزایش بودجه عمرانی اشاره نمود كه برای سال آینده ۶۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

رشد بودجه عمرانی با وجود اشتغال زایی كه به همراه دارد و برای سال جاری ۶۲ هزار میلیارد تومان مصوب شده بود در سال آینده با پنج درصد رشد همراه می باشد. این در شرایطی است كه اهرمی كردن منابع بودجه عمومی و استفاده از منابع بازار پول و سرمایه برای جلب مشاركت بخش خصوصی و اجرای طرح مشاركت عمومی و خصوصی هم در دستور كار قرار دارد.

حمایت از پیمانكاران دیگر راهكار دولت برای پشتیبانی از تولید و اشتغال و زیرساخت ها است كه در دو بخش انجام می شود؛ اول جبران بخشی از ریسك های غیرمترقبه مشاوران و پیمانكاران در مقابل ارز و تحریم و همینطور دیگری برقراری انضباط مالی و كیفی بیشتر در پروژه ها با تاكید بر گسترش نظام فنی و اجرایی.

دولت همینطور برنامه ای برای پشتیبانی از صادرات دارد بدین سان كه هزار میلیارد تومان برای توسعه صادرات غیرنفتی و اجرای بسته پشتیبانی از این بخش با متنوع سازی در كشورهای هدف، تامین می كند.

به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، كلیات لایحه بودجه سال آینده امروز در سازمان برنامه و بودجه رونمایی گردید و با وجود عدم تشكیل جلسه علنی مجلس، لایحه به مجلس ارسال شد. جزئیات لایحه و اعداد و ارقام آن پس از حضور رئیس جمهوری در مجلس و عرضه رسمی آن، منتشر خواهد شد.
1397/09/16
23:50:09
5.0 / 5
4418
تگهای خبر: اشتغال , افزایش , بازار , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی