Niazgah نیازگاه

چند شركت پتروشیمی در راه بورس

چند شركت پتروشیمی در راه بورس

نیازگاه: معاون شركت بورس اوراق بهادار تهران اظهار داشت: در پاییز امسال چند شركت پتروشیمی در بورس عرضه اولیه می شوند.


اسماعیل درگاهی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به اینكه زمان ارائه اولیه شركت های آماده همچون تعدادی از پتروشیمی ها چه زمانی است؟ اظهار داشت: زمان دقیق عرضه این شركت ها هنوز مشخص نشده است، چراكه بعضی از شركت ها مشكلات زیادی در مورد گزارشگری دارند اما می توانیم بگوییم در پاییز این شركت ها عرضه خواهند شد.
به قول وی، همچون این شركت ها پتروشیمی نوری، بندر امام(ره) و آریاساسول هستند.
درگاهی اظهار نمود: حضور این پتروشیمی ها در بورس قطعی است، چراكه خود شركت ها دنبال بورسی شدن هستند.
معاون شركت بورس اوراق بهادار تهران درباره اینكه چقدر به تاخیر افتادن عرضه های اولیه در شركت بورس بستگی به خواسته سهامدار عمده دارد و آیا شرایط خاص اقتصادی طی هفت ماهه اخیر سبب شده سهامداران عمده برای تامین مالی با استفاده از بورس مردد شوند؟ اظهار نمود: تمایل سهامدارانِ عمده كمتر نشده است. علت بیشتر تاخیرها مربوط به مشكلاتی است شركت ها در گزارش دهی دارند.
وی ادامه داد: البته نه اینكه اگر چالش اقتصادی بیشتر شود مشكلات آن ها هم برای عرضه اولیه حتما بیشتر می گردد ولی این موضوعات تاثیر گذار است. بورس همیشه تلاش كرده عرضه ها را به موقع انجام دهد اما مشكلاتی هم وجود دارد؛ بعنوان مثال، شركت كشت و دام پارس كه به تازگی در بورس تهران عرضه اولیه شد، اردیبهشت ماه سال قبل برای پذیرش و عرضه به بورس آمده بود.
معاون عرضه و پذیرش شركت بورس اوراق بهادار تهران در پاسخ به اینكه از سال قبل كه قرار شد شركت ها به جای پیش بینی سود گزارش تفسیری دهند، آیا شرایط گزارش دهی آن ها بهتر شده است؟ اظهار داشت: سودمندی گزارش تفسیری را باید از سرمایه گذارها بپرسیم، چراكه این گزارش ها مقرر است خوراكی برای تصمیم گیری آن ها باشد، اما باید بگویم این گزارش های تفسیری جزو گیرهای شركت ها نیست. بیشتر بحث ها روی گزارش های عملكرد شركت ها همچون گزارش های سه ماهه، شش ماهه و ۹ ماهه است.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، طی ماه های گذشته چند شركت در حوزه محصولات شیمیایی و پتروشیمی خواستار تامین مالی با استفاده از بازار سهام شده اند. اغلب این شركت ها مقرر است حدود ۱۰ درصد از سهام خویش را در بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه كنند. تعدادی از آنها مدارك خویش را به بورس تهران تحویل داده اند و اگر مشكلی در گزارش دهی و افشای به موقع اطلاعات شان نباشد آن ها بزودی عرضه اولیه می شوند.1397/08/10
02:54:55
5.0 / 5
4913
تگهای خبر: اقتصاد , اوراق , بازار , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی