Niazgah نیازگاه
نوبخت خبر داد

بسته جبرانی برای حدود ۷ میلیون حقوق بگیر

بسته جبرانی برای حدود ۷ میلیون حقوق بگیر

نیازگاه: رئیس سازمان برنامه و بودجه از تهیه بسته جبرانی برای ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار حقوق بگیر، اطلاع داد و اظهار داشت: این بسته حمایتی پس از بازگشت رئیس جمهور بررسی و بعد از تصویب اجرایی می گردد.به گزارش نیازگاه به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت ­رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه با روسای سازمان های مدیریت و برنامه ریزی سراسر كشور درباره دو بسته معیشتی پشتیبانی از مردم تصریح كرد: این بسته ها پس از سفر رئیس جمهور بررسی می گردد و هر وقت به تصویب نهایی برسد اجرا خواهد شد و یكی از این بسته​ ها بسته جبرانی برای حقوق بگیران است.
نوبخت اضافه كرد: اگر قرار باشد افزایش حقوقی برای كاركنان دولت داشته باشیم حتما در قانون بودجه سال آینده است و اطلاع رسانی می گردد اما قرار شد به ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار حقوق بگیر بسته جبرانی داده شود.
وی درباره برنامه های شغلی دولت اظهار داشت: برنامه اشتغال دولت به دو صورت است كه مرحله اول حفظ اشتغال موجود با عرضه یك میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به واحدهای تولیدی صورت خواهد گرفت و در مرحله دوم ۶۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای تولید فرصت های شغلی جدید اختصاص خواهد یافت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: در جلسه اشتغال كه برگزار گردید روسای برنامه و بودجه سازمان ها حضور پیدا كردند تا گزارشات خویش را در مورد تولید اشتغال و واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی عرضه كنند.
نوبخت درباره یارانه پرداختی هم اظهار داشت: همه افرادی كه قبلا برای دریافت یارانه ثبت نام كرده بودند یارانه خویش را دریافت می كنند و تا الان ۶ مرحله پرداخت یارانه در موعد مقرر به افرادی كه استحقاق دریافت یارانه داشته اند انجام شده است.
وی درباره طرح های عمرانی اضافه كرد: ۷۶ هزار پروژه ناتمام به ارزش ۴۵۰ هزار میلیارد تومان وجود دارد كه اگر بخواهیم با منابع دولتی به اتمام برسانیم زمان بسیار زیادی خواهد گرفت برای همین برای اتمام این طرح ها از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می نماییم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: در تبصره ۱۹ قانون بودجه ساز و كاری تعریف شد كه از اعتبارات عمومی به صورت اهرم و از تسهیلات بانكی و منابع صندوق توسعه ملی استفاده گردد تا طرح ها به اتمام برسد.
نوبخت اضافه كرد: مبلغی حدود ۱۲۶ هزار میلیارد تومان برای سال جاری برای اتمام طرح های نیمه تمام پیش بینی شد.
وی اظهار داشت: در سه سال قبل ۶ هزار پروژه به ارزش ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان را به بخش خصوصی واگذار كردیم و به جهت اینكه از سوی بخش خصوصی مورد استقبال قرار بگیرد در شورایعالی هماهنگی اقتصادی سه قوه ۶ مصوبه را برای جذاب كردن این پروژه ها در نظر گرفتیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه كرد: تخفیف جالب توجه برای خریداران طرح های عمرانی در نظر گرفته شد و صدا و سیما مسئول اطلاع رسانی برای معرفی این پروژه ها شد.

1397/07/03
15:09:22
5.0 / 5
4287
تگهای خبر: اشتغال , افزایش , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی