Niazgah نیازگاه

بختیار: كلید اصلی كنترل قیمت ها واقعی كردن آن است

بختیار: كلید اصلی كنترل قیمت ها واقعی كردن آن است

نیازگاه: یك عضو فراكسیون امید مجلس اظهار داشت: ما باید نرخ ارز و حامل های انرژی را واقعی نماییم و ملاحظاتی برای گروه های صدمه پذیر جامعه در نظر بگیریم.علی بختیار در گفت وگو با ایسنا با اشاره به تورم افسار گسیخته در شرایط فعلی تصریح كرد: مدتی است به علت ناتوانی دولت در مدیریت بخش های مختلف اقتصادی و استفاده از تجربیات ناموفق گذشته، شاهد به هم ریختگی اقتصاد هستیم و مهم ترین عامل به هم ریختگی اقتصاد كشور هم نرخ ارز هست.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس بیان كرد: اگر بر وزارت صنعت و معدن فشار آوریم كه قیمت ها را ثابت نگه دارد در صورتی كه نرخ ارز مدام در تلاطم است سیاست نتظیم گری درستی در پیش نگرفته ایم بلكه فقط به صورت مقطعی مشكل را حل كرده ایم و سپس شاهد تورم شدیدتر خواهیم بود.

این عضو كمیسیون انرژی مجلس اضافه كرد: كلید اصلی كنترل قیمت ها واقعی كردن آن است ما باید نرخ ارز و حامل های انرژی را واقعی نماییم اما با در نظر گرفتن ملاحظاتی كه به گروه های صدمه پذیر جامعه فشار وارد نشود. از جانب دیگر ما باید از سیال شدن نقدینگی پیشگیری می كردیم. حركت نقدینگی به سمت سكه و ارز سبب شده شاهد افزایش قیمت در این بخش باشیم. نقدینگی اگر مدیریت می شد می توانست در تولید و اشتغال تحول تولید كند اما امروز به یك خسران برای اقتصاد تبدیل گشته است.

بختیار خاطرنشان كرد: برای حركت نقدینگی به سمت تولید باید مشوق هایی تولید نماییم تا بخش خصوصی و فعالان اقتصادی به جای سرمایه گذاری در سكه و ارز به سمت تولید بیایند.

این عضو فراكسیون امید مجلس تصریح كرد: ما در این زمینه طرحی در ارتباط با بردن نقدینگی به سمت پالایشگاه ها آماده كرده ایم. برای پالایشگاه هایی كه در نزدیكی بنادر هستند و مجوز لازم را دارا هستند و مشكل نقدینگی دارند با استفاده از بورس راهكارهایی در نظر گرفته شده است تا بتوان ۱۰ تا ۵۰ درصد سهام پالایشگاه ها را به مردم واگذار كرد. این یك مزیت برای سرمایه گذاران در این طرح است ما باید از این نوع طرح ها در جهت كنترل نقدینگی استفاده نماییم.
1397/07/02
16:12:44
5.0 / 5
4333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی