Niazgah نیازگاه

بورس تهران بار دیگر سبزپوش شد

بورس تهران بار دیگر سبزپوش شد

نیازگاه: پس از روزها افت قیمت در بورس تهران امروز فعالان بازار سرمایه شاهد روند افزایشی قیمت سهم ها در گروه هایی همچون خودرو و محصولات شیمیایی بودند.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، امروز بعد از حدود دو هفته بالاخره شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران به روند نزولی خاتمه داد و توانست بیش از ۵۰۰ واحد رشد را ثبت كند و وارد كانال ۱۰۸ هزار واحدی شود. همینطور شاخص كل هم وزن امروز با بیش از ۱۱۵ واحد رشد مواجه گردید و تراز ۱۸ هزار و ۴۰۰ واحدی را رد كرد.

شاخص آزاد شناور هم ۵۰۳ واحد رشد كرد و رقم ۱۱۷ هزار و ۱۶۷ را تجربه نمود. شاخص بازار اول و دوم هم هر یك به ترتیب ۱۹۶ و ۱۹۱۷ واحد رشد كردند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شركت ارتباطات سیار ایران و پتروشیمی جم هر یك به ترتیب ۲۰۶، ۲۹ و ۲۷ واحد در رشد دماسنج بازار اثرگذار بودند. در طرف مقابل كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، فولاد خوزستان و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی هر یك به ترتیب ۲۹، ۱۶ و ۴ واحد تاثیر كاهنده روی شاخص بازار داشتند.

امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات شاهد رشد قیمت اغلب سهم ها بودیم. در این گروه كه از پرمعامله ترین گروه های بازار بود، ۱۴۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۹ میلیارد تومان دست به دست شد اما روند قیمت ها در گروه فلزات اساسی عموما نوسان كمتر از ۲ درصد به سمت بالا یا پایین همراه بود. در عین حال در گروه محصولات شیمیایی شاهد رشد قیمت بیشتر سهم ها بودیم. همینطور در گروه مخابرات، نمادهای شركت ارتباطات سیار، مخابرات ایران و صكوك اجاره رایتل و صكوك اجاره مخابرات با اندكی افزایش قیمت نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته گذشته روبرو بودند.

در گروه استخراج كانه های فلزی هم روند قیمت ها با شیب بسیار كمی صعودی بود همینطور در گروه نفت، كك و سوخت هسته ای معدود نمادهای باز، كمتر از نیم درصد رشد قیمت داشتند و یك نماد حدود یك درصد افت قیمت را تجربه نمود باقی نمادها در این گروه متوقف بودند.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۴۶ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۷۹۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۴ هزار و ۷۸۴ نوبت داد و ستد بود.

آیفكس هم امروز با حدود سه واحد رشد مواجه گردید و به رقم ۱۲۱۳ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۲۰۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات تا رقم ۱۹۳ میلیون سهم و اوراق مالی بالا رفت.
1397/04/30
20:36:24
5.0 / 5
4790
تگهای خبر: اوراق , بازار , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی