Niazgah نیازگاه

كبیری: مقابله با مفاسد با پیش فرض جنگ اقتصادی باشد

كبیری: مقابله با مفاسد با پیش فرض جنگ اقتصادی باشد

نیازگاه: یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم نظارت و ورود قوه قضاییه به تخلفات اقتصادی تصریح كرد و اظهار داشت كه گزارش هایی دریافت می گردد كه نشان داده است برخی كالاهایی كه با ارز دولتی وارد كشور می شوند با نرخ بالاتر از ارز دولتی در بازار عرضه می شوند.سید تقی كبیری در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: یكی از چالش هایی كه امروز در مبحث تخصیص ارز وجود دارد، مدیریت منابع و مصارف ارزی است. شاید در حالت عادی اگر برخی كالاها با نرخ ارز مشخصی وارد شوند و با نرخ بالاتر در بازار به فروش برسند، می گردد اظهار داشت كه بانك مركزی، سازمان توسعه و تجارت و ثبت سفارش باید ورود كنند اما در وضعیت فعلی این یك مبحث بسیار حساس و حیاتی می باشد.

وی افزود: ما مشكلاتی در زمینه تخصیص ارز دولتی داریم كه بخشی از آن مربوط به سیستم است كه باید اصلاح گردد به این معنا كه در ورود كالا و ثبت سفارش نوعی بی نظمی وجود دارد، فرد می تواند با استفاده از شركتی كه از نظر تخصصی در حوزه كشاورزی فعالیت می كند كالایی مثل موبایل وارد كند یا اینكه كالایی را با نرخ دولتی وارد كند و در بازار به قیمت بالاتر به فروش برساند كه متاسفانه نظارتی در این زمینه وجود ندارد.

نماینده مردم خوی در مجلس با تاكید بر لزوم اصلاح سامانه ها و سیستم ها در زمینه تخصیص ارز دولتی، خاطرنشان كرد: در مبحث خرید سكه هم شاهد بودیم كه دولت بدون محدودیت سكه را عرضه نمود و وقتی دچار مشكل شدیم بحث مالیات و تعقیب قضایی عنوان شد.

كبیری افزود: این مشكلات نشان داده است ما یا ضعف نظارت داریم یا پشت صحنه دست هایی است كه می خواهد مبادرت به سودجویی یا سوداگری در این شرایط كند كه این نیازمند ورود بخش های نظارتی وزارتخانه های مرتبط و همینطور قوه قضاییه است چون كه هیچ مماشاتی در این راستا قابل قبول نیست.

این عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در انتها تصریح كرد: وقتی اعلام می نماییم در جنگ اقتصادی هستیم مقابله با مفاسد هم باید با پیش فرض جنگ اقتصادی باشد، اگر در شرایط عادی یك تخلف سودجویی به حساب بیاید در شرایط فعلی این تنها سودجویی نیست بلكه نوعی ضربه زدن به اقتصاد كشور است و باید با قاطعیت با آن برخورد كرد.
1397/04/27
15:24:50
5.0 / 5
4419
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دولت , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی